PGK POWOŁAŁO NOWE PGK!

Prezes Adrian Guranowski, lokalny redaktor Paweł Ukraiński oraz firma, w której prezesem jest członek rady nadzorczej PGK Przemysław Gardocki posiadają udziały w nowej, prywatnej spółce o nazwie: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej EKSPLOATACJA. Powstała ona na początku 2019 roku.

Nowa spółka zarejestrowana została w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000774278 w marcu 2019r. Jako jej siedzibę wskazano nowo budowaną siedzibę gminnej spółki PGK w Mokrawicy. Kapitał zakładowy nowego tworu to 5.000 zł, a na czele nowej spółki stoi Adrian Guranowski. Na początku 100% akcji posiadała gminna spółka PGK, później sprzedano udziały osobom prywatnym oraz innym spółkom.

W Radzie Nadzorczej zasiada nawet prokurent gminnej spółki: Magdalena KULDA

Obecnie udziałowcami nowej spółki są: Paweł Ukraiński – redaktor i właściciel portalu informacyjnego Kamienskie.Info, posiadający 10 udziałów. Firma GREEN MANAGEMENT GROUP sp. z o.o. z Warszawy posiadająca 16 udziałów oraz PGK LEGAL SOLUTIONS sp. z o.o., posiadająca 16 udziałów, której prezesem jest Przemysław Gardocki – radca prawny gminnego PGK i Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.  Pozostałe osiem udziałów należy do Adriana Guranowskiego (Prezesa gminnej spółki PGK – 4) oraz sama gminna spółka PGK (również 4 udziały).

Siatka powiązań:

Nowa, prywatna spółka posiada m.in. następujący zakres działalności: odprowadzanie i oczyszczanie ścieków, zbieranie odpadów innych niż niebezpieczne, zbieranie odpadów niebezpiecznych, zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie, badanie i analizy związane z jakością żywności, wynajem i dzierżawa maszyn i urządzeń budowlanych.

Bardzo dziwne jest gdy gminna spółka, w której ponad 99,85% udziałów posiada Gmina Kamień Pomorski, powołuje inną spółkę, a potem wyprzedaje jej udziały prywatnym osobom oraz innym spółkom. Czy o tych działaniach wiedzę od początku posiadał Burmistrz Stanisław Kuryłło mający nadzór nad PGK? Dlaczego ani razu w tym roku na Sesji Rady Miejskiej nie poinformowano radnych o powołaniu takiej spółki? Dlaczego gminna spółka wyprzedaje udziały w takiej ilości, że traci większość i możliwość decyzyjną w takiej spółce?

Ariel JUSZCZAK

Komentarz

Próba uwłaszczenia na majątku gminnym czy całkowity brak odpowiedzialności? Głupota czy jawne cwaniactwo? Na to pytania powinien szybko i zdecydowanie odpowiedzieć Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło? Jak to jest Panie Burmistrzu, że Spółka gminna w której Gmina Kamień Pomorski ma 99, 85% udziałów zakłada Spółkę o profilu w części identycznym do do Spółki matki, a za chwilę udziały te przyjmują prywatne podmioty prawne i osoby fizyczne? Jak to jest, że udziałowcem spółki jest Prezes Spółki Gminnej, Redaktor Naczelny lokalnego portalu który opłacany jest przez Spółki Gminne podległe Panu jako Burmistrzowi? Jak to jest, że udziały w tej spółce ma spółka której współwłaścicielem jest Radca prawny spółki macierzystej będącej we władaniu gminy Kamień Pomorski. Kto się kryje pod kolejną spółką która objęła 16  udziałów w nowo powołanej spółce PGK Eksploatacja?

A co na to powie nam CBA, które prowadzi dochodzenie w sprawie nadużyć w gminnej Spółce PGK?

W.T.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *