Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka odbyło się 28.10.2015r. w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Kamieniu Pomorskim.
Był to szczególny dzień dla nowo przyjętych dzieci, które po raz pierwszy wystąpiły publicznie przed tak licznie zgromadzoną publicznością.
Podczas uroczystości dzieci z grupy maluszków zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Razem ze swoimi kolegami i koleżankami
z grupy starszaków dzielnie śpiewały piosenki, recytowały wierszyki. Następnie wszystkie maluchy złożyły uroczystą przysięgę powtarzając głośno słowo „Przyrzekamy!”.
Po zakończonej części artystycznej i przysiędze Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania dużym czerwonym ołówkiem. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom i róg obfitości. Na koniec, wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz WTZ.
Uroczystość pasowania na przedszkolaka była imprezą niezwykle udaną. Jej głównym zadaniem było włączenie najmłodszej grupy dzieci do społeczności przedszkolnej. Tak też się stało. Wszyscy – zarówno przedszkolacy jak i personel przedszkolny uczestniczyli w przygotowaniach, jak i w przebiegu samej imprezy.
(info. wł.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *