Parkowa znów się kłania

Nie dalej jak w styczniu, pisaliśmy na prośbę m. in. mieszkańców Parkowej w Kamieniu Pomorskiej, że po zmroku jest tu ciemno. I to bardzo ciemno. Powód – przy tej krótkiej uliczce nie ma ani jednego punktu oświetleniowego. Mieszkańcy do tych egipskich ciemności w zasadzie przywykli, ale zgłaszali – i to niejednokrotnie, ten temat w Ratuszu Miejskim. Niestety bez konkretnej jednak odpowiedzi.

Teraz dodają inny problem, wskazując temat wyjazdu z tejże uliczki na ulicę T. Rejtana. Ulicy dodajmy, jednokierunkowej. Najgorzej jest jak po przeciwległej stronie Rejtana stoi rząd zaparkowanych samochodów. I wówczas doprawdy trudno wyjechać z Parkowej, zwykle niebezpiecznie wysuwając przód samochodu na Rejtana, po prostu by zorientować się czy cokolwiek z lewej strony nie nadjeżdża.

Mieszkańcy sugerują – i słusznie zresztą, by podobnie jak na T. Kościuszki, postawić lustro, które w tamtym właśnie miejscu bezpiecznie i konkretnie pokazuje wyjeżdżającym z ulicy S. Moniuszki, czy zza rogu budynku prokuratury (prawa strona kierowcy) nic nie nadjeżdża.

I w takim przypadku – czyli znaczonego lustra, skrzyżowanie Parkowej z Rejtana byłoby na pewno dużo bezpieczniejsze i bardziej bezkolizyjne.

Jak dotąd mieszkańcy przywykli do tej osobliwej komunikacyjnej niedogodności. Ale co mają powiedzieć kierowcy zajeżdżający tutaj tak od święta?

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *