Ostatnie Pożegnanie Henryka Jabłońskiego – byłego Burmistrza Międzyzdrojów

Informujemy, że zmarły w dniu 7 marca 2021 r. Henryk Jabłoński (21.01.1944 – 07.03.2021), zostanie pożegnany w dniu 22 marca 2021r. o godz. 9.00 podczas mszy żałobnej w kościele pw. św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach, a o godz. 13.00 nastąpi odprowadzenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu komunalnym w Międzyzdrojach.

Henryk Jabłoński pełnił funkcję Burmistrza Międzyzdrojów IV kadencji w latach 2002 – 2006, który po raz pierwszy został wybrany przez społeczność Międzyzdrojów w demokratycznych i bezpośrednich wyborach. Śp. Henryk Jabłoński był wielkim społecznikiem oraz propagatorem międzyzdrojskiego sportu. Ze sportem związał się na początku lat 50-tych ubiegłego wieku jako junior klubu sportowego piłki nożnej „Leśnik” a obecnie „Fala”. W 1984 r. był jego współorganizatorem i założycielem pełniącym funkcję wiceprezesa i wieloletniego prezesa klubu. Z klubem sportowym „Fala” związany był do końca. W ramach swojej działalności na rzecz piłki nożnej otrzymał Złotą Odznakę Związku Piłki Nożnej w Szczecinie, Brązową Odznakę Polskiego Związku Piłki Nożnej. W 2018r. został odznaczony Srebrną Odznaką Polskiego Związku Piłki Nożnej, a z rąk obecnego prezesa KS „Fala” otrzymał pamiątkowy medal wraz z podziękowaniem za pomoc i wsparcie w wywalczonym przez klub awansie w sezonie 2017/2018. Widząc konieczność oraz możliwości rozwoju sportu w Gminie Międzyzdroje był inicjatorem projektu przebudowy stadionu miejskiego, który w 2005r. został ponownie oddany do użytku.

Śp. Henryk Jabłoński był również współorganizatorem wielu działających na przestrzeni lat sekcji sportowych m.in. tenisa stołowego, siatkówki, brydża, szachów czy strzelectwa sportowego. W uznaniu zasług za działalność sportową i wkład w rozwój sportu w Gminie Międzyzdroje w 2014r., podczas III Gali Sportu śp. Henryk Jabłoński został uznany przez kapitułę Rady Sportu Gminy Międzyzdroje i uhonorowany tytułem „Sportowy Ambasador Międzyzdrojów”. Śp. Henryk Jabłoński to również były członek Zarządu i Rady Powiatu Kamieńskiego, wyróżniony wieloma odznaczeniami i medalami za pracę społeczną i zawodową m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Gryfem Pomorskim za rozwój województwa czy Złotą Odznaką za zasługi dla rozwoju ruchu społeczno – kulturalnego.

Cześć Jego Pamięci!

To top