Ósme i zarazem ostatnie kamieńskie Spotkanie Wigilijne

Od ośmiu lat mieszkaniec Kamienia Pomorskiego, Artur Świeboda, organizuje znane dziś Spotkania Wigilijne, które jak w tym również roku zgromadziły blisko setkę samotnych i potrzebujących. Na wspólnym stole wigilijnym znalazły się tradycyjne potrawy, serwowane jak zwykło, na Boże Narodzenie.
Ks. Dziekan, Dariusz Żarkowski pobłogosławił opłatki, którymi potem wszyscy ze wszystkimi się znakomicie podzielili.
W krótkiej części artystycznej wystąpił w niestety okrojonym składzie zespół z miejscowej „Jedynki”, „O rety! Flażolety”, który zagrał wespół ze śpiewem zgromadzonych, kilka najpopularniejszych i najbardziej znanych kolęd.
„To wszystko jak zwykle starałem się po prostu wraz ze spierającymi mnie, którym serdecznie i dozgonnie dziękuję. Ale przyznam, że ta ósma Wigilia dla Samotnych z naszego miasta jest organizowana przeze mnie jako ostania. Burmistrz Kamienia Pomorskiego w tym roku wyszedł z podobna inicjatywą i w związku z tym wydaje mi się, że rolę organizowania takich właśnie Wigilii dla Samotnych i Potrzebujących niejako przejmuje na siebie. Tak to rozumiem. Przyznam też, że w to co robiłem, wkładałem naprawdę wiele serca i co tu ukrywać, zdrowia, i przepraszam za ewentualne dotąd niedoskonałości.” – mówi wzruszony dzisiejszym wydarzeniem organizator Ósmych Spotkań Wigilijnych, Artur Świeboda.
Jak ocenia, w tym roku było około 100 osób nie tylko z Kamienia Pomorskiego, które po spożytej sutej wigilijnej potrawie, wspólnym śpiewaniu, życzliwości i nostalgii, otrzymały okazałe żywnościowe paczki, które w pewien sposób dopomogą tym ludziom w przygotowaniu Świąt.
„Do ostatniej chwili myślałem, że będzie w tym, roku po prostu źle, że zaserwuję potrzebującym niestety tylko samo jedzenie podczas naszej Wigilii. Jednak niemal w ostatniej chwili znaleźli się dobrzy ludzie, którzy moją inicjatywę mocno wsparli, stąd nie ukrywam, dość to była bogata Wigilia, i w rzeczy samej, pokaźne paczki dla dosłownie każdej osoby.” – powiedział po wtorkowej wieczerzy A. Świeboda.
Szkoda, że inicjatywa pana Artura zawisła na przysłowiowym włosku. On sam przyznaje, że w przyszłym roku nie będzie z jego strony podobnej Wigilii , bo widzi, i słusznie, że tę inicjatywę przejmuje niejako Ratusz. Szkoda jednego i drugiego z niestety ze szkodą dla samotnych i ubogich z Kamienia Pomorskiego i Gminy.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *