Czy odpowiednio dbamy o nasze środowisko? Niestety nie wszędzie

No właśnie. Czy dbamy o nasze kochane środowisko? Jednym wydaje się, że tak, inni powiedzą, że wcale tak nie jest. Więc jak zwykle, zdania są podzielone. Kiedy jeździmy po powiecie kamieńskim obserwujemy różne sytuacje, także takie, gdzie ktoś wyrzuca śmieci na przykład na obrzeżach lasu, czy gdzieś z dala od domostw, na polnej drodze czy łące. Wówczas takiego winowajcę trudno jest dosięgnąć czy złapać na gorącym uczynku, bo zwykle robią oni to ukradkiem, by nikt tego nie widział.

Ostatnio byliśmy na jednym z osiedli w Kamieniu Pomorskim i zobaczyliśmy kolejny przykład bałaganu środowiskowego.

A dokładniej, na jednej z posesji Osiedla B. Prusa zobaczyliśmy jakieś stare, nadszarpnięte wiekiem belki, zniszczoną papę i jeszcze inne bałaganiarskie rzeczy. Osiedle rośnie z roku na rok, ale niestety, ale widok których miejsc na tym osiedlu wręcz odstrasza. Widocznie co niektórzy właściciele nie poczuwają się do obowiązku życia w zgodzie z naturą, społecznością i nie obchodzi ich temat ekologiczny. A tak nawiasem mówiąc po co mu stara zużyta papa czy zmurszałe wiekiem belki? Na budowę? Pewnie nie.

Warto jest zatem obserwować swoje środowisko i wytykać bałagan, bo ekologia w naszych dzisiejszych niekiedy zwariowanych czasach to przecież podstawa. Szanujmy naszą Matkę – Ziemię, Niebieską Planetę, a ona nam się zapewne odwdzięczy. Bo także widok ładny to zachęta do chęci życia i werwy. Ale czy to do wszystkich tak naprawdę dociera?

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *