„Odchodzić po ludzku”- rekomendacje Ruchu Polska 2050 dotyczące organizacji wizyt osób w stanie zagrożenia życia w czasie epidemii.

Eksperci medyczni Instytutu Strategie 2050 współpracujący z Ruchem Polska 2050 przygotowali rekomendacje dotyczące organizacji wizyt w szpitalach oraz domach pomocy społecznej w czasie epidemii.

To nie jest kwestia polityczna. Kwestia cierpienia, życia, umierania, śmierci, bliskości. To kwestia, która dotyczy Prawa i Sprawiedliwości i jej wyborców, Lewicy i jej wyborców, Platformy Obywatelskiej i jej wyborców oraz wyborców Polski 2050. Możemy mieć różne poglądy polityczne, ale wszyscy jesteśmy ludźmi i  w obliczu cierpienia wszyscy jesteśmy równi. Wszyscy cierpimy z powodu tej pandemii i dzisiaj powinniśmy zrobić absolutnie wszystko, żeby to cierpienie wszędzie gdzie się da zminimalizować.- powiedział Szymon Hołownia, lider Ruchu Polska 2050

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Szymon Hołownia, lider Ruchu Polska 2050 oraz prof. dr hab. n. med. Urszula Demkow, lekarz UCK WUM, ekspertka i koordynatorka zespołu medycznego Instytutu Strategie 2050 przedstawili wypracowane zalecenia.

Rekomendacje zostaną przekazane do Ministra Zdrowia z prośbą o rozważenie wydania zaleceń wspierających szpitale i domy pomocy społecznej, w celu zapewnienia poszanowania konstytucyjnie gwarantowanych praw człowieka i obywatela.

Jednolite zalecenia organizacji wizyt:

05.03.2021

Rekomendacje Ruchu Polska 2050 dotyczące organizacji wizyt osób w stanie zagrożenia życia w czasie epidemii

„Odchodzić po ludzku”- rekomendacje Ruchu Polska 2050 dotyczące organizacji wizyt osób w stanie zagrożenia życia w czasie epidemii. Eksperci medyczni Instytutu Strategie 2050 współpracujący z Ruchem Polska 2050 przygotowali rekomendacje dotyczące organizacji wizyt w szpitalach oraz domach pomocy społecznej w czasie epidemii. …

czytaj więcej
udostępnij

Biuro Prasowe Ruchu Polska 2050

media@polska2050.pl

tel: +48 514 048 867

Biuro Prasowe Ruchu Polska 2050

http://media.polska2050.pl

To top