Obchody Dnia Niepodległości w Kamieniu Pomorskim w nowej formie i w nowej oprawie

W tym roku obchody Dnia Niepodległości w Kamieniu Pomorskim przybrały zupełnie nową formę. Już w jego przededniu tuż po zmroku, przed kamieńskim Ratuszem zebrali się liczni mieszkańcy, władze miasta, Starostwa Powiatu, radni kamieńskiej gminy i powiatu, jak również kompania honorowa z jednostki w Dziwnowie oraz orkiestra wojskowa z Garnizonu w Świnoujściu.
Wszyscy zgromadzeni przeszli przy dźwiękach muzyki granej przez orkiestrę ulicami miasta pod pomnik „Poległym za polskość tych ziem”, gdzie przy udziale wielu pocztów sztandarowych odbył symboliczny Apel Poległych, krótki występ młodych artystów z miejscowego domu kultury, a także nastąpiło złożenie licznych wiązanek kwiatów przez szereg delegacji nie tylko z instytucji kamieńskich.
Podniosłość chwili była ujmująca, zaś w krótkim słowie burmistrz Stanisław Kuryłło przybliżył nasze polskie wartości, wieloletnią walkę o niepodległość, nasz jakże waży patriotyzm. Bo być Polakiem to jest coś co powinna nam, wszystkim rodakom przyświecać, także poza granicami naszego kraju.
Po uroczystości zaproszono wszystkich na gorącą smaczną grochówkę.
Mimo dżdżystej niepogody w uroczystym wieczornym capstrzyku wzięło udział wyjątkowo wiele osób, co na pewno cieszy. I cieszy też to, że w wielu oknach, na balkonach mieszkańcy wywiesili szereg naszych państwowych flag. To dobry zwyczaj i zarazem symboliczny hołd tym wszystkim naszym rodakom, którzy przelewali swą krew za naszą dzisiejszą i wolną Polskę.
W dzisiejszy Dzień Niepodległości w miejscowej Katedrze z udziałem kilkunastu pocztów sztandarowych odbyła się uroczysta msza św. w intencji naszej Ojczyzny, którą celebrował ks. proboszcz, kanonik Dariusz Żarkowski. Wzięło w niej udział bardzo wiele osób, co jest objawem zaiste budującym. Jak widać powaga chwili i patriotyzm w kamieńskim społeczeństwie nie ginie.
Nowa forma obchodów kamieńskiego Dnia Niepodległości, zaiste całkiem udana, zapewne będzie kontynuowana w taki sposób w następnych latach, bo podniosłość tej chwili w takiej właśnie formie, jest naprawdę przejrzysta, czytelna i jak najbardziej sprzyjająca tego rodzaju symbolice patriotycznej.
Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *