Nowoczesna Kręgielnia powstała w Kamieniu Pomorskim

Już nie długo zostaną zakończone prace przy budowie budynku Zakładu Aktywności Zawodowej w Kamieniu Pomorskim. Budynek ten jest własnością Polskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie koło w Kamieniu Pomorskim W budynku tym na parterze powstała nowoczesna kręgielnia, siłownia oraz kawiarnia. 

Kręgielnia, siłownia oraz kawiarnia będą ogólnie dostępna dla wszystkich chętnych z tereny powiatu kamieńskiego i nie tylko. Obiekty te  prowadzone będą przez Zakład Aktywności Zawodowej koła PSONI w Kamieniu Pomorskim. Po oddaniu obiektów do użytku pracę w Zakładzie Aktywności Zawodowej znajdzie 72 osób w tym 51 osób niepełnosprawnych. Sala kręgielni i kawiarni przy której działać będzie nowoczesna wyposażona w nowoczesny profesjonalny sprzęt gastronomiczny kuchnia jest już gotowa do użycia. Kiedy zostaną zakończone prace przy wykańczaniu klatek schodowych  obiekty te zostaną oddane do użytkowania. O terminie uruchomienia kręgielni poinformujemy naszych czytelników kiedy tylko zapadnie decyzja o uruchomieniu tych obiektów. 

W tym miejscu warto również wspomnieć że nowy obiekt jaki powstaje na ulicy Kopernika to nie tylko kręgielnia z kawiarnią i siłownią, na wyższych kondygnacjach powstanie hotel z którego korzystać będą mogli odwiedzające Kamień Pomorski goście. Obiekt hotelowy powstanie w drugim etapie realizacji tej inwestycji.

Z inicjatywy PSONI koło w Kamieniu Pomorski Kamień Pomorski zyska nowoczesny dobrze wyposażony obiekt który będzie służył nie tylko osobom niepełnosprawnym lecz również wszystkim mieszkańcom Kamienia i okolic.

Pozwolę sobie w swoim imieniu jak i tych mieszkańców gminy i Powiatu którzy mnie o to prosili, złożyć Pani Jolancie Janik Przewodniczącej Koła PSONI oraz jej wspaniałym i zaangażowanym współpracownikom  gratulacje za realizację tego obiektu i stworzenie nowych miejsc pracy, w tym miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych.

Tego zazdroszczą nam inni mieszkańcy naszego województwa i całej Polski.

Waldemar Taranowicz

 

Jeden komentarz “Nowoczesna Kręgielnia powstała w Kamieniu Pomorskim”

  • BABCIA

    mówi:

    Nareszcie będzie gdzie wyjść i miło spędzić czas. Kręgielnia to świetna zabawa dla małych i dużych .

Dodaj komentarz

To top