Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa – 1 lipca 2020

O 98 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Jak dodało, zmarło 23 kolejnych chorych na COVID-19, z czego 16 osób miało choroby współistniejące. To oznacza, że liczba zakażeń od początku epidemii zwiększyła się do 2 880 010, a zgonów – do 75 044

Premier: koniec limitów u lekarzy specjalistów

Nowe przypadki koronawirusa pochodzą ze wszystkich województw: śląskiego (15), mazowieckiego (10), wielkopolskiego (10), dolnośląskiego (9), kujawsko-pomorskiego (8), małopolskiego (8), łódzkiego (6), zachodniopomorskiego (6), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (4), lubelskiego (3), lubuskiego (3), podkarpackiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), opolskiego (2) i podlaskiego (1)

3 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

To oznacza, że liczba wszystkich wykrytych przypadków SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 2 880 010. Zmarło 75 044 chorych na COVID-19.

Niemal 80 tys. osób na kwarantannie

 

Z zainfekowania koronawirusem wyzdrowiało łącznie 2 651 906 osób. W szpitalach jest 855 chorych z COVID-19, a 130 z nich jest podłączonych do respiratorów.

 

ZOBACZ: Premier Mateusz Morawiecki: od 1 lipca koniec limitów u lekarzy specjalistów

 

Resort podał również, że dla pacjentów z koronawirusem przygotowano 10 277 łóżek i 1049 respiratorów. Na kwarantannie przebywa 78 577 osób.

 

W ciągu ostatniej doby wykonano 39 535 testów na obecność SARS-CoV-2.

Zaszczepiłeś się? Możesz wygrać samochód

Od czwartku rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień. Można w niej wygrać nagrody pieniężne, auta i hulajnogi elektryczne. Uczestnicy muszą być pełnoletni i przejść kompletną procedurę szczepienia.

Loteria jest realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek Skarbu Państwa. Startująca w czwartek loteria, zakończy się 30 września br. i obejmie całą Polskę.

 

ZOBACZ: Loteria szczepionkowa. Kto i jak może wziąć w niej udział?

 

Uczestnicy muszą być pełnoletni oraz przejść kompletną procedurę szczepienia – albo być zaszczepionym dwoma dawkami, albo jedną, w zależności od producenta. Osoby, które się zarejestrują muszą wyrazić zgodę na udział w loterii do 30 września.

 

Chętni, którzy chcą wziąć udział w loterii muszą się zapisać. Można to zrobić dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989; przez stronę internetową pacjent.gov.pl na swoim IKP; wysłać sms o treści SzczepimySie na numer 880-333-333 lub pójść do pobliskiego punktu szczepień.

 

„Paszporty covidowe” zaczęły działać

 

Również od 1 lipca działa Unijny Certyfikat COVID-19, który uprawnia do swobodnego podróżowania we Wspólnocie w czasie pandemii. W formie papierowej lub cyfrowej mogą go pobrać osoby w pełni zaszczepione, ozdrowieńcy lub ci, u których test nie wykrył koronowirusa.

Polska uruchomiła wystawianie certyfikatów 1 czerwca 2021 roku. Kraje członkowskie, które spełniły wymagania techniczne, przeszły testy i były gotowe do wydawania i weryfikacji certyfikatów mogły przystępować i wdrażać system wcześniej, dobrowolnie.

 

„Przed każdą podróżą zagraniczną należy sprawdzić obowiązujące regulacje w kraju docelowym. Niektóre kraje będą wymagały pełnego zaszczepienia, inne uznają, że wystarczy, że podano ci pierwszą z dawek szczepionki dwudawkowej, inne wymagają dodatkowej ankiety” – przekazało Centrum e-Zdrowia.

Powiat Kamieński

Liczba chorych 0
Liczba na 10 tys. 0,00
Wszystkie przypadki Śmiertelne 0
W tym na wskutek Covid 0
W tym choroby współistniejące 0

Powiat Gryficki

Liczba chorych 0
Liczba na 10 tys. 0,00
Wszystkie przypadki Śmiertelne 0
W tym na wskutek Covid 0
W tym choroby współistniejące 0

Miasto Szczecin

Liczba chorych 6
Liczba na 10 tys. 0,15
Wszystkie przypadki Śmiertelne 1
W tym na wskutek Covid 1
W tym choroby współistniejące 0

Powiat Świnoujście

Liczba chorych 0
Liczba na 10 tys. 0,00
Wszystkie przypadki Śmiertelne 0
W tym na wskutek Covid 0
W tym choroby współistniejące 0

Więcej informacji – https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

 

To top