Novum – kamieńskie monidło czyli fotościana. I komu ono przeszkadza?

Właścicielka nie tak dawno powstałej księgarni „Kaspio” w Kamieniu Pomorskim wychodząc naprzeciw zapatrywaniom przede wszystkim turystów odwiedzających to stare i piękne miasto, ponad miesiąc temu zainstalowała obok księgarni coś co się zowie dość nijako – a mianowicie.. monidło. Inaczej mówiąc i bardziej zrozumiale – kolorową fotościanę.

Ta dość interesująca ścianka z dużym napisem: „Pamiątka z Kamienia Pomorskiego”, przedstawia niektóre uroki i zakątki miasta, na których tle można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze swoją buzią.

Jak sama przyznaje, zainteresowanie tym nowym, nowatorskim tutaj turystycznym obiektem jest coraz większe. Szereg zwiedzających Kamień Pomorski zatrzymuje się właśnie przy monidle i po porostu robi sobie pamiątkowe fotki.

Pomysł przedniej urody tyle że jest w tym wszystkim jeden szkopuł. Ostatnio jacyś debilni wandale podniszczyli fotościankę, a dokładniej było to w ostatnich dniach. Może ciepło jakie napłynęło do nas komuś odbiło. Tylko zapytać – i komu to przeszkadza?

Niszczenie czyjegoś mienia, naszego wspólnego dobra, to naprawdę nie tylko w Kamieniu Pomorskim nagminny proceder, z którym walczymy od niemal zawsze niczym Don Kichot z wiatrakami.

„Wściekłam się na ten widok. Nie wypada mi inaczej jak tylko zainstalować kamerę, bo innego wyjścia na ten fakt po prostu nie ma. Gdyby jej nie było to kto wie czy monidło by całkiem gdzieś przepadło.” – przyznaje poirytowana właścicielka księgarni „Kaspio”.

Nowy element w wizerunku Kamienia Pomorskiego na pewno wrośnie w jego codzienność i miejmy nadzieję, że w przyszłości jakimś „cudem” całe monidło gdzieś się nie zapodzieje.

Tymczasem warto przechodząc ulicą Strzelecką w okolice Katedry, zatrzymać się przy fotościance -(monidle). Ba, widzieliśmy też, że nawet sami mieszkańcy tutaj się zatrzymują i robią sobie zdjęcia. Zapytana jedna z mieszkanek, po co jej to? Odpowiedziała: „chcę takie fotki przesłać rodzinie. Niech mają, niech widzą jaki Kamień jest piękny i zabytkowy”. I słusznie.

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *