Niezwykle radosny i udany XII Przegląd Zespołów Tanecznych

W czwartek (14.06.) na hali widowiskowo – sportowej w Kamieniu Pomorskim zawładnął taniec, bowiem tego dnia odbył się barwny i radosny XII Przegląd Zespołów Tanecznych,  w którym wystąpiło i pokazało się kilkanaście zespołów z naszego regionu. Oprócz miejscowych zespołów byli też goście ze Szczecina – Płoni, Gryfic, Nowogardu czy Radowa Wielkiego.

Mottem przewodnim tej interesującej i zawirowanej w tańcu imprezy, były słowa Havelocka Ellisa – „Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia. Jest samym życiem.”

Te znamienne słowa towarzyszyły nie tylko artystom (częstokroć stremowanym) występującym na parkiecie, ale też i samym widzom, którzy we wspaniały sposób wspierali młodych tancerzy.

Organizatorem tej cyklicznej imprezy było kamieńskie Koło PSONI, które postarało się  o znakomitą oprawę wizualno – taneczną.

Wspaniała, wręcz rodzinna atmosfera, znakomita zabawa i wielkie radosne oraz szerokie uśmiechy uczestników i licznych kibiców towarzyszyły tej świetnie zorganizowanej imprezie. Multum pracy w przygotowaniach świetne rezultaty. Jak mówiono po imprezie, warto było się natrudzić, by to co zamierzano, tak się wspaniale udało.

Na parkiecie wystąpiło kilkanaście zespołów. Cały konkurs rozpoczął Zespół Ośrodka – Rehabilitacyjno – Edukacyjnego – Wychowawczego „Kameleon” w Polonezie. Po nim wystąpiła Szkoła Przysposabiająca do Pracy działające przy kamieńskim Kole PSONI  tańcem z „Shadowfall”.

I tak po kolei, występowały kolejne grupy: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Nowogardzie („Rock and roll na wesoło” i „Taniec z pomponami”), Warsztat Terapii Zajęciowej „Harry Potter” ze Szczecina – Płoni („Gu Trzy Dwa Jeden”), Klub Tańca Sportowego FOCUS, grupa dzieci z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego – Kamień Pomorski, a ponadto: Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Radowie Wielkim, w skocznej Polce zaprezentował się Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy „Kameleon” – Kamień Pomorski.

Grupy: Pszczółki, Skrzaty i Smerfy z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego – Kamień Pomorski zaprezentowały się w tańcach zatytułowanych: „     Polsko śpiewam dla Ciebie”, „Jak mam powiedzieć to” oraz „Walc kwiatów”.

Warsztat Terapii Zajęciowej z Kamienia Pomorskiego „Pasja” pokazał się w utworze   „Mezdeke – Ayn, Ayn, ya amar”, a gryficki Warsztat  Terapii Zajęciowej z zespołem Mamba przedstawił taniec „Niebo” zamykał cały przegląd.

Stremowani wykonawcy, nie mniej liczni kibice i widzowie na trybunach, pełna moc – a na dodatek emocji, to wszystko wraz z niegasnącym humorem, towarzyszyło całej kilkugodzinnej imprezie.

Ta znakomita zabawa nie mogłaby się odbyć, gdyby nie sponsorzy i przyjaciele, którymi byli: Centrum Ogrodnicze „Szadowiak – ogrody” i „Labirynt” w Kamieniu Pomorskim, Mariusz Chołodowski – Przedsiębiorstwo Handlowe „Margot” w Kamieniu Pomorskim, „MADAMA Sp. z o.o. w Golczewie, sklep „Intermarche” w Kamieniu Pomorskim, Cukiernia – Piekarnia „Żelek” w Kamieniu Pomorskim, Piekarnia – Cukiernia Sylwester Ostrowski w Golczewie oraz firma „MRÓZ” S.A. Zakład Przetwórstwa Mięsnego – Kamień Pomorski.

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *