Niezwykle pogodne i upalne kamieńskie Boże Ciało wraz z bardzo liczną procesją eucharystyczną

Wiele setek wiernych zebrało się dziś (rzadko się zdarza ta uroczystość poza czerwcem tak jak w dzisiejszym przypadku) na mszy św. o godzinie 10:00 w kamieńskiej Katedrze, po czym uformowała się procesja eucharystyczna z okazji jednego z najważniejszych świąt kościelnych jakim jest Boże Ciało, zatrzymując się kolejno przy czterech ołtarzach polowych, przy których czytane były fragmenty Ewangelii. Przystankiem końcowym procesji był miejscowy amfiteatr. Panujący upał, prażące słońce nie odstraszyło wiernych, którzy gremialnie wzięli udział w dzisiejszej uroczystości.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało jest jednym z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Choć świadomość niezwykłego cudu przemiany konsekrowanego chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa, towarzyszyła wiernym od początku chrześcijaństwa, jednak trzeba było czekać aż dziesięć stuleci zanim zewnętrzne przejawy tego kultu powstały i zadomowiły się w Kościele katolickim.

Kościół od samego początku głosił wiarę w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Chrystus ustanowił Najświętszy Sakrament przy Ostatniej Wieczerzy. Opisali to trzej Ewangeliści: Mateusz, Marek i Łukasz oraz i św. Paweł Apostoł. Prawdziwa i rzeczywista obecność Jezusa Chrystusa pod postaciami chleba i wina opiera się według nauki Kościoła na słowie Jezusa: „To jest Ciało moje … To jest krew moja.” (Mk 14,22.24).

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *