Niezwykle interesujące emeryckie spotkanie z historią w ikonografii Kamienia Pomorskiego…

Kamieński Klub Seniora działający przy miejscowym Kole PZERiI, często organizuje spotkania z ciekawymi osobami, z policjantami, strażakami, lekarzem czy też dietetyczką lub kucharzem.

Tym razem emeryci i renciści w dużej liczbie pojawili się na poniedziałkowym spotkaniu (11.02.) w swojej sali, na niezwykle interesującym wykładzie Błażeja Bubnowicza z Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, zatytułowanym „Kamień Pomorski w ikonografii”.

Szereg znakomitych, często nie spotykanych historycznych zdjęć miasta zainteresowało wszystkich. Pokazywały one Kamień Pomorski na przestrzeni ostatnich ponad stu lat.

Wiele osób, a w szczególności mieszkańcy Kamienia Pomorskiego, mogli zobaczyć określone miejsce w Kamieniu i porównać jak wyglądało kiedyś, a jak dzisiaj.

Powiew historii, historii niezapomnianej dla będących na wykładzie emerytów i rencistów, stał się fajną i niezwykłą lekcją, która pozwoli przybliżyć historyczne rysy miasta.

Wykład, ciekawe zdjęcia, a przy tym nieodzowna super atmosfera, taka jak bywa w kamieńskim Klubie Seniora, dowodzonym przez Irenę Litwińską, zawsze w poniedziałkowe popołudnia, jest jak najbardziej na czasie.

Jak nam zdradziła pani Irena, teraz nastąpi szykowanie się członkiń i członków Klubu pod Walentynki, a potem? „Potem będą kolejne interesujące i pouczające spotkania, na które, bo mam ku temu okazję, już teraz serdecznie zapraszam.” – powiedziała zachęcająco sympatyczna pani Irena.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *