Nie zapominamy o wolontariuszach. Środki ochrony osobistej już w organizacjach

Bezinteresownie pomagają innym, ale też muszą szczególnie dbać o swoje zdrowie. Wolontariuszki i wolontariusze Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP w piątek, 10 kwietnia 2020 r. otrzymali środki ochrony osobistej – maseczki, rękawiczki, płyny do dezynfekcji. Ich zakup możliwy był dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego.

Środki ochrony trafią do 200 harcerzy z całego województwa, którzy pomagają osobom starszym i samotnym zrobić  zakupy, zrealizować recepty czy wyprowadzić psa.  To miedzy innymi: 13 tys. maseczek, 13 tys. rękawiczek czy 130 l płynu do dezynfekcji.  Dostawa zawiera też papierowe ręczniki i mydła. Takie zabezpieczenie pozwoli wolontariuszom przez około trzy tygodnie wykonywać bezpiecznie pracę.

Wolontariuszki i wolontariusze swoją życzliwością, otwartością na potrzeby drugiego człowieka i dobrą energią pomagają przetrwać nam ten trudny czas. Dziękujemy wam z całego serca za pomoc, którą niesiecie. Nie zapominamy też o was. Środki ochrony osobistej to podstawa, każdy powinien mieć do nich dostęp  – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. 

Z pomocy Urzędu Marszałkowskiego skorzysta również  Stowarzyszenia POLITES, które zaopatrzy swoich wolontariuszy w niezbędne środki.  

Urząd Marszałkowski przeznaczył 80 tys. zł  na zakup środków ochrony osobistej oraz środków czystości i higieny dla wolontariuszy. Za realizację zadania odpowiada Wydział Współpracy Społecznej.

Pomoc wpisuje się w działania Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top