Nastrojowa, muzyczna podróż w Szczecinie i Policach

Przejmująca, uwielbiana przez wszystkich polska muzyka filmowa, anegdoty, wspomnienia, ciekawostki opowiadane przez Tomasza Raczka. Tak zapowiadają się kolejne koncerty „Sierpniowe przełomy”, które odbędą się w Policach oraz na Placu Solidarności w Szczecinie. Wydarzenie jest hołdem dla uczestników przełomowych wydarzeń Sierpnia ’80 i Sierpnia ’88 na Pomorzu Zachodnim.

W muzyczną podróż przez najsłynniejsze dzieła polskiej kinematografii będzie można wyruszyć w piątek 27 sierpnia na Skwerze im. Jana Pawła II w Policach oraz w niedzielę 29 sierpnia na Placu Solidarności, na dachu Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie.

W programie koncertu znajdą się, jak co roku, kompozycje wybitnych twórców muzyki filmowej, które zapisały się w pamięci kilku pokoleń wielbicieli polskiego kina. Zabrzmią m.in. takie tematy muzyczne jak wokaliza z filmu R. Polańskiego „Dziewiąte wrota”, autorstwa jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej Wojciecha Kilara. Usłyszymy zakazane piosenki oraz muzykę z polskich filmów przedwojennych, a także z popularnych seriali. Tradycyjnie, w repertuarze znajdą się „Mury” Jacka Kaczmarskiego oraz na zakończenie „Sen o Victorii” grupy Dżem.

Wystąpią: solistka Opery na Zamku Ewa Olszewska i Janusz Kruciński – występujący na scenach teatrów muzycznych w Chorzowie, Gdyni, Łodzi, Szczecinie, Poznaniu i Warszawie, gdzie wykreował wiele głównych ról w tytułach należących do ścisłego kanonu światowego musicalu. Zagra orkiestra Opery na Zamku pod dyrekcją Jerzego Wołosiuka. Spotkanie poprowadzi Tomasz Raczek.

Organizatorami koncertów są Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Miejski Ośrodek Kultury w Policach i Opera na Zamku w Szczecinie.

Początek każdego koncertu o godz. 20.00. W Szczecinie wstęp wolny. W Policach obowiązują bezpłatne wejściówki, szczegóły na https://mokpolice.pl/.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top