Najbliższe wydarzenia w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Oscarowa premiera w Kinie Zamek, kolejna wirtualna odsłona Wiosennych Koncertów Gitarowych i niezwykła wystawa o Szczecinie, to propozycje Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie na najbliższe dni.
Działające w Zamku Książąt Pomorskich Kino Zamek jako pierwsze szczecińskie kino pokaże premierowo film „Nomadland”, który otrzymał aż sześć nominacji do tegorocznych Oscarów (m.in. za najlepszy film, reżyserię i dla najlepszej aktorki – rewelacyjnej Frances McDormand). Obraz stworzony przez Chloé Zhao zdobył najważniejsze nagrody filmowe ostatniego roku: Złotego Lwa w Wenecji, Nagrodę Publiczności w Toronto, Złotą Żabę na Camerimage, a także liczne nagrody krytyków i gildii zawodowych oraz dwa Złote Globy. Seanse „Nomadland” w Kinie Zamek rozpoczną się już od piątku 19 marca. Także od 19 marca będzie można zobaczyć najnowszy film zdobywcy Oscara –
Andersa Thomasa Jensena (reżysera wielokrotnie nagradzanych przez publiczność „Jabłek Adama”) – „Jeźdźcy sprawiedliwości” z charyzmatycznym Madsem Mikkelsenem w roli głównej. Z kolei w sobotę 20 marca zapraszamy na kolejną projekcję filmu „Lekcja miłości” (godz. 15.00).

Repertuar Kina Zamek i bilety:  <http://bilety.zamek.szczecin.pl/> http://bilety.zamek.szczecin.pl/

Informujemy, że do sali Kina Zamek na jeden seans może wejść tylko 25 osób. Widzów obowiązuje przestrzeganie reżimu sanitarnego.

W piątek 19 marca zapraszamy także na kolejną odsłonę XXIII Wiosennych Koncertów Gitarowych. Przypominamy, że w tym roku koncerty w ramach cyklu były rejestrowane a poszczególne występy są dostępne w sieci jedynie przez trzy dni. Od godziny 8.00 w piątek w zamkowej przestrzeni internetowej (<https://zamek.szczecin.pl/https://zamek.szczecin.pl i <https://www.youtube.com/user/zkpszczecin>
https://www.youtube.com/user/zkpszczecin ) będzie można obejrzeć koncert młodego utalentowanego gitarzysta Andrzeja Grygiera.

Muzyk jest laureatem wielu prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych.

Program koncertu:    Antonio Jose – Sonata para Guitarra,  Aleksander Tansman- Suite „In modo Polonico”: Entree, Kujawiak,
Tempo de polonaise, Kołysanka no 1, Alla polacca, Reverie, Oberek.    Roberto Sierra – Sonata: 1.Con pasion, 2.Expresivo, casi religioso

Materiał dostępny będzie w sieci do niedzieli 21 marca do godziny 22.00.

Więcej informacji :
<https://zamek.szczecin.pl/wydarzenie/koncerty/andrzej-grygier-xxiii-wiosenn
e-koncerty-gitarowe/>
https://zamek.szczecin.pl/wydarzenie/koncerty/andrzej-grygier-xxiii-wiosenne
-koncerty-gitarowe/

Zamek zaprasza również na najnowszą wystawę, jaka dostępna jest w galeriach Skrzydła Wschodniego. Ekspozycja „Szczecin. Atlas obecności” w dość nowatorski sposób podchodzi do historii miasta. Główny nacisk kładzie na rolę jego mieszkańców, ich indywidualnych i grupowych doświadczeń w tworzeniu Szczecina od roku 1945 do współczesności. Na wystawie prezentowane są dawne i nowe obrazy miasta, charakterystyczne miejsca, wydarzenia historyczne i wizerunki mieszkańców, zarówno podczas ich aktywności publicznej jak i w sytuacjach prywatnych. Integralną częścią wystawy jest aktywny udział widzów. Zwiedzający będą mieli okazję podzielić się swoimi wspomnieniami, opiniami a także pamiątkami.

Wystawę „Szczecin. Atlas obecności” objął honorowym patronatem Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Patronem medialnym wydarzenia jest Gazeta Wyborcza w Szczecinie.

Informacje i biletyhttps://zamek.szczecin.pl/wydarzenie/wystawy/wystawa-szczecin-atlas-obecnosci/

Przypominamy, że w Holu Wschodnim Zamku trwa wystawa ilustracji estońskiej „Sekretne życie”. Na ekspozycję składa się około 60 prac – grafik, rysunków i małych form przestrzennych, których autorami są znani i cenieni na świecie: Viive Noor, Kadi Kurema, Regina Lukk-Toompere oraz Urmas Viik. Wystawa gościła dotychczas we Francji (Paryż i Strasburg), Izraelu (Tel Awiw i Jerozolima) i na Białorusi (Mińsk). W Polsce pokazywana była w Warszawie, Płocku i Krakowie. Organizatorem wystawy w naszym kraju jest Ambasada Republiki Estońskiej w Warszawie.

Zamkowe wystawy dostępne są od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00-18:00. Zwiedzających obowiązuje przestrzeganie reżimu sanitarnego i limitu osób przebywających jednocześnie w galeriach.

To top