04-10-2015 » Kamień Pomorski

Nagroda dla Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Kamieniu Pomorskim

Miło nam poinformować, iż Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Kamieniu Pomorskim zajęło III miejsce w ogólnopolskim konkursie współzawodnictwa schronisk młodzieżowych w grupie schronisk sezonowych, w roku szkolnym 2014/2015. Dyplom z rąk prezes Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych pani Marii Syrek odebrała kierownik kamieńskiego schroniska pani Alicja Burknap. Uroczystość miała miejsce 30 września br. w Szczecinie, podczas konferencji poświęconej „Centrom i Schroniskom Bioróżnorodności”.


Szkolne Schronisko Młodzieżowe przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim działa w okresie wakacyjnym już od 17 lat (uchwała nr XXXIII/340/98 z dnia 24 kwietnia 1998 roku Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim). Prowadzone jest przez samorząd gminny, a jego funkcjonowanie oparte jest na samoobsłudze turystów. Obiekt dysponuje 60 miejscami noclegowymi i jest otwarty dla wszystkich, którzy akceptują obowiązujące w nim zasady, bez względu na wiek. Z roku na rok standard schroniska podwyższa się, a wszystko po to, by przebywający tu turyści byli w pełni zadowoleni.

Warto wspomnieć, iż ogółem w województwie zachodniopomorskim funkcjonuje 12 schronisk całorocznych i 9 sezonowych. Mimo rozwoju bazy turystycznej ta znana od lat w Polsce i na świecie forma zakwaterowania nadal cieszy się sporym zainteresowaniem, a odpowiedzią na zapotrzebowanie jest choćby niebawem otwierane nowe schronisko młodzieżowe w Centrum Żeglarskim w Szczecinie. W polskich schroniskach widać wyraźnie zmianę jakościową w poziomie świadczonych usług, nie do przecenienia jest też fakt, że pełnią ważną funkcję edukacyjną wśród dzieci i młodzieży, pozwalając im na zdobywanie cennych umiejętności współdziałania w grupie i samodzielność. Wiele z nich oferuje swoim gościom także interesujące pakiety turystyczne, pośrednicząc w przekazywaniu wiedzy nt. regionu. Dostępne ceny noclegów sprawiają, że turystyczne wyjazdy mogą być realizowane przez wszystkich zainteresowanych, a nie tylko właścicieli zasobniejszych portfeli. Warto o tym pamiętać, planując choćby wyjazdy krajoznawcze dla uczniów naszych szkół, które powinny obejmować całe klasy, dając wszystkim wychowankom szansę na poznanie otaczającego nas bogactwa przyrodniczego i kulturalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *