Na św. Klemensa piekarze i cukiernicy dostojnie świętują, bo to ich święto.

To właśnie 15 marca przypadają imieniny Klemensa. A ten jest od wielu wieków patronem piekarzy i cukierników.

Bez pracy, nie ma kołaczy” czy „Kto ma chleb, ma wszystko”, a i „Nie samym chlebem człowiek żyje” – to kilka z wielu przysłów związanych z chlebem.

Dzięki ich wcale niełatwej pracy, zawsze rano na sklepowych półkach, dostępujemy szerokiego wyboru ich wypieków, a więc bułek, chleba czy też smacznych przeróżnych ciast.

Jednak dodajmy i to, że niemal każdy z nas, jest tak po prawdzie, tak na co dzień, poniekąd amatorskim, domowym cukiernikiem, a i piekarzem, dlatego ten dzisiejszy dzień jest również świętem tych, którzy lubią, gdy w ich domach czuć zapach pieczonego ciasta lub chleba (to rzadziej) wykonanego własnoręcznie.

Dodajmy, iż na terenie powiatu kamieńskiego pracuje kilka piekarń oraz cukierni. Między innymi w Kamieniu Pomorskim, Dziwnowie, Golczewie czy w Międzywodziu oraz w Wolinie.

Dziękując piekarzom i cukiernikom za ich codzienną niełatwą pracę, za to że każdego rana w piekarni czy też sklepie, czeka na nas klientów, nie tylko ciepły chleb czy bułki, a i ciasta przeróżne; składamy im wszystkim na to dzisiejsze ich święto, życzenia wszelkiej pomyślności i radości z tego co dla nas klientów, codziennie z mozołem i trudem robicie!

Miwa

To top