Na pomoc Ukrainie.

W dniu 7 kwietnia 2022r. Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie , dzięki nieopisanej pomocy Rodziców, Uczniów, dzięki Nauczycielom, dzięki Pracownikom nie oświatowym szkoły, Pracownikom ZOOiK  w Dziwnowie,  Pracownikom Urzędu Miejskiego w Dziwnowie, Pracownikom Zakładu Wodociągów
i Kanalizacji w Dziwnowie oraz Tawernie Żeglarska w Dziwnowie,  zebrała kwotę 3007 zł .
Komisja wpłacania pieniędzy,  wraz z  panią Joanną Zarembą,  przelała całą kwotę pieniędzy na konto Fundacji Pomagam , ze wskazaniem skarbonki pomocowej dla uchodźców wojennych,  przebywających  na terenie Gminy Dziwnów.Pieniądze w całości przeznaczone zostaną na posiłki, środki higieniczne, przybory szkolne oraz inne niezbędne, na co dzień artykuły.
Tort  w kształcie serca w barwach polsko-ukraińskich, sprzedany został za łączną sumę
500 zł :
a) pierwszy nabywca  Rada Rodziców, która zapłaciła za ten majstersztyk 300 zł, a następnie przekazała go do dalszej sprzedaży,
b) drugi nabywca  tortu,  to pracownicy Urzędu Miejskiego  w Dziwnowie,
c) kolejne odkupienie tortu przez osobę prywatną i przekazanie go  Gronu Nauczycielskiemu.
Serca breloczki, czyli serca serc, sprzedane zostały za łączną  sumę  560 zł.

Ilość i jakość przekazanych przez Państwa darów w postaci: ciast, babeczek, galaretek, naleśników, tortu, breloczków oraz hojność wszystkich kupujących, daje wiarę  w sens pomagania. Wszyscy razem i każdy z osobna, jesteście państwo jedyną nadzieją, na to że jutro może być lepsze. Nie ma słów, którymi mogłabym, moglibyśmy Państwu podziękować. Pieniądze dają szczęście, ale za pieniędzmi zawsze stoi człowiek. Dobry, wrażliwy, niezłomny w działaniu,  na przekór losowi, czasami rozsądkowi, na przekór zmęczeniu i znużeniu złymi wieściami.  „ Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: z nich zaś największa jest miłość” i DOBROĆ.  Dobroć dla drugiego człowieka.

Efektem WASZEGO działania jest zebranie łącznie, w czterech  zbiórkach przeprowadzonych na terenie naszej placówki, na rzecz ofiar wojny,   kwoty 13.758 zł .

           w imieniu Samorządu Uczniowskiego oraz własnym

           DZIĘKUJĘ-  Renata Włodarczyk/Kronia

 

To top