Muzyka gospel znów latem zawita na Ziemię Kamieńską!

A to za sprawą świetnego i zrazem niezwykle sympatycznego, młodego Zespołu „Claret Gospel Chor” powstałego w 2002 roku w dalekim afrykańskim Wybrzeżu Kości Słoniowej. W repertuarze zespołu dominuje muzyka gospel, którą śpiewają z największą radością i przekonaniem. Jest to pierwsza prawdziwa grupa gospelowska na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie raczej dominuje styl reggae. Artyści śpiewają w języku francuskim, angielskim, polskim, łacińskim oraz w językach lokalnych Wybrzeża Kości Słoniowej, Ghany, Mali, Burkina Faso i Liberii. Towarzyszą im afrykańskie instrumenty: kalebasty, grzechotki, tam – tamy, balafony, itp. „Claret Gospel” śpiewa przede wszystkim o radości, miłości i pokoju.

Zespół kilkakrotnie wcześniej odwiedzał w okresach letnich Polskę, w tym Ziemię Kamieńską. Ostatni raz gościł na naszej Ziemi dwa lata temu.

Otrzymaliśmy potwierdzoną, a zarazem miłą wiadomość, która na pewno ucieszy zwolenników słuchania muzyki gospel – zespół przyjedzie na małe tournee do Kamienia Pomorskiego i na Ziemię Kamieńską 9 lipca br. Będzie tutaj koncertował do 23 – 24 lipca.

W poprzednich latach ten młody i zarazem młody duchem zespół współzałożony i prowadzony przez polskiego Ojca Romana Woźnicę, Misjonarza Klaretyna, który równolegle jest prezes Fundacji „Zostaw Ślad”, śpiewa z wielką radością, przekonaniem, ogromną werwą, stosując w dużej mierze ludowe oryginalne stroje z regionu Afryki zachodniej (4 krajów), niepowtarzalne fryzury, co bez mała to wszystko w dużej mierze nas ponownie oczaruje… . I zapewne nie inaczej będzie tego lata.

P.S. Na dołączonych zdjęciach, wybrane ujęcia z koncertów zespołu w Kamieniu Pomorskim sprzed kilku laty.

Miwa

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *