Młodzi muzycy ze wsparciem – Rusza nabór wniosków do „Janko Muzykanta”

 Grają od najmłodszych lat, a niektórzy już wygrywają ogólnopolskie konkursy. To właśnie do dzieci uzdolnionych muzycznie, które chcą rozwijać swoje umiejętności, skierowany jest program stypendialny marszałka „Janko Muzykant”.

To już dziewiąta odsłona programu. Mogą z niego skorzystać dzieci i młodzież w wieku szkolnym: od pierwszych klas szkoły podstawowej, po klasy maturalne. W tym roku pula stypendium wynosi 80 tys. zł.

Muzyczne pasje ma wielu mieszkańców Pomorza Zachodniego. Swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie stawiają już od najmłodszych lat. Zdarza się tak, że sytuacja materialna w danej rodzinie nie pozwala im w pełni rozwijać zainteresowań, dlatego spieszymy z finansową pomocą. Chcemy, aby brak instrumentu czy absencja na warsztatach muzycznych nie stanowiły przeszkody w realizacji ich pięknej pasji – mówi Anna Bańkowska, członkini Zarządu Województwa.

Wnioski mogą składać sami zainteresowani z pomocą opiekunów, jak też przedstawiciele szkół lub środowisk twórczych. Mają na to czas do 26 marca br. Wsparcie dla jednej osoby może wynieść nawet 3 800 zł. Stypendium może być wykorzystane na zakup instrumentu muzycznego, zakup akcesoriów do instrumentów lub opłacenie udziału w warsztatach muzycznych i mistrzowskich kursach wykonawczych.

Stypendium „Janko Muzykant” przyznawane jest od 2013 roku. Lista stypendystów marszałka przekroczyła już liczbę 100 osób.

Szczegółowe informacje o naborze znajdują się na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego: https://bit.ly/3dEJ9jW

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top