W miniony weekend, przy murach kamieńskiej Katedry trwa czwarty i wyjątkowy zarazem Jarmark św. Ottona

Przez trwające dwa weekendowe dni, na placu katedralnym przed kamieńską świątynią odbywał się już czwarty Jarmark św. Ottona. Ciekawe inscenizacje, wojowie w zbrojach i mieczami, inscenizacja historycznego przybycia biskupa Ottona z Bambergu na nasze ziemie, liczne interesujące stragany ze średniowiecznym rękodzielnictwem i jadłem, występy zespołów prezentujących muzykę dawną, przyciągnęły w sobotę szereg zwiedzających, nie tylko z samego miasta, bowiem większość stanowili zainteresowani turyści. Jedni próbowali swych sił w strzelaniu z łuku, przede wszystkim były to dzieci i młodzież. Z kolei inni, kosztowali znakomite i smakowite sery, świetne miody czy zioła, świeże i jeszcze przaśne placki, specjalnie przygotowane według starych receptur.

W dużej mierze pomocni są w tej imprezie są członkowie Stowarzyszenia Centrum Słowian i Wikingów z Wolina, którzy w licznie pojawili się na tej interesującej imprezie.

Organizatorem jarmarku jest miejscowa parafia pw św. Ottona, którą wspiera wspomniane wolińskie Stowarzyszenie Słowian i Wikingów.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *