MIĘDZYZDROJE – POWSTANĄ NOWE PARKINGI!

Miło jest nam poinformować, że Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego przystał na wniosek Zastępczyni Burmistrza, Pani Beaty Kiryluk, z dn. 20-go października 2020roku, w którym to Pani Burmistrz zwróciła się z prośbą o sprzedaż czterech działek, które Gmina Międzyzdroje chce przeznaczyć na budowę dodatkowych, ogólnodostępnych parkingów i tym samym zmniejszyć dokuczliwy deficyt miejsc parkingowych.

Wymienione przez Panią Burmistrz działki to tereny wzdłuż drogi wojewódzkiej, przy ulicach: Nowomyśliwskiej od wiaduktu na wysokości Parku Miniatur do skrzyżowania z ul. Wodziczki na wysokości Hotelu Wolin ( dz.nr 381/4 i dz.nr 381/3);  od ulicy Wodziczki na wysokości Hotelu Wolin do skrzyżowania z ul. Niepodległości- zjazd w stronę działek ROD i Nadleśnictwa Międzyzdroje ( dz.nr 412/3 i 412/1).

Zgodnie  z informacją udzieloną przez ZZDW w Koszalinie, przewidywano, że na przedmiotowym terenie wartość 1m2 gruntu pod drogi może wynieść około 95 złotych, co przy takim założeniu łącznie dałoby wartość działek wynoszącą 2.722.605 zł.

W czwartek, 11- go marca do Urzędu wpłynęła informacja, że Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego przystał na wniosek Zastępczyni Burmistrza i wyraził zgodę na sprzedaż wyżej opisanych terenów za cenę obniżoną do 1 zł + VAT za każdą z działek, z przeznaczeniem na budowę ogólnodostępnych parkingów.

Jesteśmy szalenie zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Budowa nowych miejsc parkingowych jest dla nas bardzo ważna – w końcu sama budowa drogi czy parkingu nie jest celem, ale poprawianie przemieszczania się mieszkańców i turystów po mieście — już tak. A to właśnie międzyzdrojanie i osoby, które odwiedzają nasze miasto są dla nas najważniejsi. Oni i ich komfort– zaznacza burmistrz Mateusz Bobek.

Z tego miejsca chciałbym podziękować całemu Sejmikowi Województwa Zachodniopomorskiego, za przychylność oraz Pani Beacie Kiryluk za inicjatywę. Ta decyzja to dla nas wspaniała wiadomość tym bardziej, że marzy nam się również stworzenie parkingu buforowego, na którym będzie można zostawiać swoje pojazdy, a do centrum dostawać się pieszo lub mini busami– podkreśla burmistrz.

Informujemy, że wspomniane przez burmistrza parkingi buforowe służą ograniczeniu wjazdów samochodów do centrum miast i w ten sposób rozwiązują problem deficytu miejsc postojowych w strefach – zarówno na płatnych miejscach wyznaczonych w ciągach ulic, jak też na chodnikach ulic poza obszarem płatnego parkowania. Takie parkingi funkcjonują bowiem na obrzeżach strefy płatnego parkowania i działają na zasadach parkingów typu Park & Go (parkuj i idź).

Chciałabym serdecznie podziękować Marszałkowi Województwa Zachodniopomorskiego, Panu Olgierdowi Geblewiczowi, Zarządowi i Radnym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego za zrozumienie trudnej sytuacji parkingowej w naszej Gminie – dodaje Zastępczyni Burmistrza Międzyzdrojów.

 

Biuro Burmistrza Gminy Międzyzdroje

To top