„Medicina” nowym liderem KALF – u

W trzeciej kolejce Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF), którą rozegrano w minioną niedzielę (8.12.) zapowiadało się starcie dotychczasowego lidera, KP PSP oraz „Mediciny”. Pojedynek ten nie zawiódł i był bardzo emocjonujący, a zwycięzcą została ekipa dr Karola Ptaka. I to ona została nowym liderem rozgrywek.

Układ par trzeciej kolejki sprawił, że zgromadzeni w kamieńskiej hali widowiskowo -sportowej wcale liczni kibice oglądali cztery w miarę wyrównane i dość ciekawe spotkania.

Pierwsi na plac boju wybiegli obrońcy trofeum „Repro Service Pol.” oraz futsaliści Auto – Naprawa Tycjan” z Wysokiej Kamieńskiej.

W tym meczu faworyt po golach Mateusza Wróbla i Kamila Kacperka szybko objął prowadzenie, lecz określani Młodymi Wilki nie dawali za wygraną. Przez długi czas gra była wyrównana, lecz gole strzelał bardziej doświadczony zespół. I ostatecznie młodzież z Wysokiej przegrała 1:4.

W drugim pojedynku „Bosman” Chomino podejmował „Aleksandrię Team”. „Bosman” sponsorowany przez pewną kamieńską formę bodajże po raz pierwszy pojawiła się niemal w pełnym składzie. Dzięki temu po raz pierwszy w tej edycji w akcji można było zobaczyć grającego w rezerwach warszawskiej „Legii” młodego i obiecującego Dawida Wacha. Szersza ławka dała im większość możliwość rotacji, a to przełożyło się na ich grę. Po golach Patryka Jankowskiego, Konrada Burlikowskiego oraz Jakuba Błesińskiego „Bosman” szybko wyszedł na trzy bramkowe prowadzenie.

Jednak zespół złożony z przede wszystkim z oldbojów kamieńskiego reprezentujących „Aleksandrię Team” nie dawał za wygraną. Zawieszonego za żółte kartki Stefana Nawrockiego z konieczności zastąpił Radek Dziągwa. I radził sobie całkiem dobrze. Na dodatek sporo pożytku robił także w ofensywie.

W pewnej chwili oldboje złapali wiatr w żagle i zaczęli mocno kąsać rywala. Niestety skrzydła podciął im rzut karny, który pewnie wykorzystał Patryk Jankowski.

W drugiej połowie spotkania „Bosman” dołożył kolejne dwa trafienia. I ostatecznie pokonał rywala wynikiem 6:2.

W trzecim starciu pomiędzy „Diablo Team” i KS „Zryw Zamoście” nikt się nie oszczędzał. A pięciu graczy ukarano żółtymi kartami. Diablo po golu Bartka Zabielskiego objęło prowadzenie. Jednak szybko wyrównał Piotr Pluta. Późniejsze akacje to już popis Bartka Juszczaka, który to swoimi trzema trafieniami dał trzy punkty „Zrywowi”.

Hitem kolejki było spotkanie KP PSP i „Mediciny”. Pojedynek dotychczasowego lidera z wiceliderem był bardzo emocjonujący. I to dosłownie do ostatnich sekund meczu. Początkowo obydwa zespoły podeszły do siebie z dużym respektem. Na początek akcji podbramkowych było jak na lekarstwo, aż do momentu, kiedy w pewnej chwili „Medicina” szybko rozegrała rzut rożny i Robert Żwyulski pewnym strzałem pokonał Mariusza Janiszewskiego.

Drużyny dalej grały swoje. „Medicina” była częściej przy piłce. z kolei strażacy grali przede wszystkim z kontrataków.

W piłce nożnej funkcjonuje takie powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje mszczą się. W tym meczu aż trzykrotnie mieliśmy potwierdzenie tej tezy. Najpierw po zmarnowanej szansie Ryszarda Króla, Bartek Wach pewnie wykorzystał sytuację jeden na jeden z Ireneuszem Benedyczakiem. I na świetlej tablicy pojawił się remis.

Po zmianie stron rolę się odwróciły. Tym razem to Radek Cyburt stanął w oko z doświadczonym bramkarzem kamieńskiego „Gryfa”. Jednak ten pojedynek przegrał, a w odwecie na trzy i pół minuty przed końcem Dawid Roszak pokonał Janiszewskiego.

W samej końcówce meczu Bartek Cyburt z najbliższej odległości nie zdołał zmieścić futbolówki w bramce „Mediciny”. I to się zemściło w ostatniej minucie. Wtedy Szymon Włodarek pewnie wykończył akcje swojego zespołu. Trafienie to dało drużynie dr Karola Ptaka trzy punkty i dzięki lepszej różnicy bramek, usadowiła się na fotelu lidera rozgrywek.

Wyniki trzeciej kolejki KALF:

Repro Service Pol. – Auto – Naprawa Tycjan Wysoka Kam. 4:1 (2:0),

Bramki: „Repro” – Mateusz Wróbel, Patryk Wikło, Paweł Zabierek, Kamil Kacperek – Auto Naprawa – Tomasz Opowicz.

„Bosman” Chomino – „Aleksandria Team” 6:2 (4:2),

Bramki: „Bosman” – Konrad Burlikowski – 2, Patryk Jankowski – 2, Filip Daroszewski, Jakub Błesiński – „Aleksandria Team” – Radosław Dziągwa, Stanisław Kuryłło.

KS Zryw Zamoście – „Diablo Team” 4:1 (2:1),

Bramki: „Zryw” – Bartek Juszczak – 3, Piotr Pluta – Bartek Zabielski („Diablo Team”).

„Medicina” – KP PSP Kamień Pomorski 3:1 (1:1),

Bramki: „Medicina” – Robert Żywulski, Dawid Roszak, Szymon Włodarek – Bartek Wach („Diablo Team”).

Pary ostatniej 4. kolejki KALF, ostatniej w tym roku, która zostanie rozegrana 15 grudnia.

14:00 KS „Zryw Zamoście” – „Medicina”,

14:40 „Diablo Team” – „Aleksandria Team”,

15:20 „Auto – Naprawa Tycjan” Wysoka Kamieńska – „Bosman” Chomino,

16:00 KP PSP Kamień Pomorski – „Repro Service Pol.”.

Na podstawie info. wł. Miwa

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *