Mecz towarzyski kamieńskich gryfitów z oldbojami poznańskiego „Lecha”

Z blisko godzinnym opóźnieniem rozpoczął się towarzyski mecz kamieńskiego „Gryfa” z oldbojami „Lecha” Poznań, w ramach obchodów 70 – lecia naszego klubu.

Wynik był sprawą drugorzędną, liczyła się dobra rozrywka i sportowe zacięcie na boisku. Lechici, choć to mężczyźni już dość wiekowi, bardzo się starali, i momentami dorównywali szybkością naszym, dużo młodszym piłkarzom, wśród których było kilku testowanych zawodników.

Gol otwarcia padł już w pierwszej minucie, a jego autorem był Szymon Włodarek, który potem strzelił jeszcze trzy gole.

Wśród naszych piłkarzy na boisku grał bardzo wiekowy Karol A. Ptak, na co dzień lekarz „Gryfa”, który strzelił dwie bramki.

Ostatecznie gryfici wygrali 9:5, a dość liczna widownia mogła popatrzeć na świetną jeszcze technikę poznańskich oldbojów, wśród których grał m. in. Jarosław Araszkiewicz. Dziś ten 51 – letni piłkarz w latach swej piłkarskiej świetności reprezentował długi czas między innymi poznańskiego „Lecha”, a w sezonie 1994 – 95 grał w „Pogoni” Szczecin. Dwanaście razy zagrał w reprezentacji Polski.

Wczorajszy mecz był fajną zabawą, bo i piłkarze bawili się piłką, stąd fauli było jak na lekarstwo, a i widzowie mogli przyglądać się wielu świetnym zagraniom i podziwiać aż czternaście strzelonych bramek.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *