„Marzy nam się, żebyśmy byli społeczeństwem solidarnym, spójnym i otwartym na potrzeby innych”.

Jak pisaliśmy wczoraj, Pani Jolanta Janik, Przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim, podpisała dzisiaj w Szczecinie umowę na dofinansowanie kosztów działania Zakładu Aktywności Zawodowej (ZAZ-u).

Dzisiaj (wtorek 22 stycznia 2019 r.)  marszałek województwa Olgierd Geblewicz uczestniczył w spotkaniu z organizatorami i kierownictwem dziewięciu zachodniopomorskich ZAZ-ów. Doszło do podpisania umów dofinansowania kosztów działania ZAZ-ów  w roku 2019 ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. To pieniądze na codzienne utrzymanie cennych społecznie placówek, w których zatrudnienie znajdują osoby z niepełnosprawnością.

Oprócz podpisania umów była to także okazja do rozmów i wymiany doświadczeń na temat codziennej działalności. Jolanta Janik, przewodnicząca koła PSONI, podczas podpisywania umów podkreślała, że ZAZ zajmuje się głównie gastronomią. – Dziś gotujemy dla szpitala i prowadzimy bar mleczny, gotujemy dla szkół – wyliczała Jolanta Janiak.

Przypomnijmy, że w Kamieniu Pomorskim ZAZ powstał w roku 2013, obecnie jest rozbudowywany przy ul. Mikołaja Kopernika.

Siedziba Polskiego Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu  Pomorskim mieści się przy ul. Garncarskiej 4, 72-400Kamień Pomorski.

 

źródło: Urząd Marszałkowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *