Marszałkowskie wsparcie dla najmłodszych talentów

Zakup instrumentów, akcesoriów lub możliwość uczestnictwa w kursach i warsztatach muzycznych pozwoli rozwijać się 39 młodym muzykom. Takie wsparcie często decyduje o tym, czy dziecko może realizować swoje pasje. Ogłoszono wyniki programu stypendialnego Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Janko Muzykant”.

To dziewiąta odsłona stypendium. W tym roku pula środków została zwiększona, wyniosła prawie 95 tys. zł i jest największa ze wszystkich dotychczasowych edycji. Ze wsparcia mogły skorzystać dzieci i młodzież w wieku szkolnym: od pierwszych klas podstawówki, po klasy maturalne.

Realizujemy wsparcie dla najmłodszych muzyków od kilku lat. Udało się pomóc ponad 170 utalentowanym osobom. Wiele z nich związało się z muzyką także w dorosłym życiu i odnosi na tym polu sukcesy, jednocześnie reprezentując Pomorze Zachodnie w Polsce i na świecie. Cieszę się, że możemy pomóc kolejnym młodym, zdolnym ludziom w realizacji ich pięknej pasji – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

W tegorocznej edycji wsparcie trafi do 39 młodych osób w wieku od 7 do 19 lat. Są wśród nich mieszkańcy m.in. Szczecina, Koszalina, Goleniowa, Stargardu, Gryfina, Karska, Chojny, Mieszkowic, Myśliborza, Troszyna, Przylesia, Warnic, Poczernina, Szczecinka, Dębna, Kamienia Pomorskiego czy Wrzosowa. Środki stypendialne przeznaczone zostaną m.in. na zakup instrumentów: pianin, skrzypiec, zestawu perkusyjnego, gitar, dofinansowania zakupu akordeonu, smyczków, akcesoriów do instrumentów oraz opłacenie kursów i warsztatów muzycznych. Maksymalne wsparcie dla jednej osoby to 3800 zł.

Wnioski mogli składać sami zainteresowani z pomocą opiekunów, jak też przedstawiciele szkół lub środowisk twórczych.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

To top