Marszałkowskie wsparcie dla młodych artystów

Trzech artystów z Pomorza Zachodniego ma szansę otrzymać marszałkowskie stypendium. W tym roku wynosi ono łącznie 45 tys. zł. Wnioski można składać do 15 marca br.

O środki mogą ubiegać się osoby, które zajmują się profesjonalnie twórczością artystyczną na terenie województwa zachodniopomorskiego i nie ukończyły 35 roku życia. Mogą to być również autorzy projektów, których tematyka dotyczy Pomorza Zachodniego.

Cieszę się, że młodzi artyści tworzą wyjątkowe dzieła właśnie na Pomorzu Zachodnim. Często także tutaj zaczynają rozwijać swoje talenty. To trudny czas dla nich, dlatego tym bardziej cieszę się, że i w tym roku trafi do nich finansowe wsparcie. Mam nadzieję, że pandemia niebawem się skończy, a ich nowatorskie projekty podbiją niejedno serce przyszłych odbiorców  – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

W poprzednim roku stypendystami zostali Dianna Domagała, Wojciech Gawron, Anna Giniewska, Dawid Głogowski, Emilia Łapko i Maciej Paterczyk. Zrealizowane projekty to nagranie dwóch płyt, opracowanie bogato ilustrowanej książki dla dzieci, realizacja autorskiego monodramu, wykonanie interaktywnej galerii fotografii w Internecie oraz napisanie powieści.

Stypendia Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dla osób zajmujących się profesjonalnie twórczością artystyczną przyznawane są od 2006 roku. Otrzymało je 51 osób, łączna kwota przyznana na ten cel wynosi ponad 600 tys. zł.

Szczegóły oraz lista niezbędnych dokumentów do złożenia wniosku, znajdują się na stronie Urzędu Marszałkowskiego: http://kultura.wzp.pl/index.php/aktualnosci-3/876-2stypendia-w-dziedzinie-kultury-2021-nabor-wnioskow-2

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top