W lipcu, afrykański gospel, po raz wtóry zawita na Ziemię Kamieńską!

Jako pierwsi możemy podać oficjalnie, że w lipcu Ziemię Kamieńską odwiedzi nie po raz pierwszy, znakomita, pełna energii i żywiołowości, Grupa Ewangelizacyjna „CLARET GOSPEL” z Afryki, która tutaj gościła między innymi, latem ubiegłego roku, i dwa razy nieco wcześniej, wzbudzając wielkie zainteresowanie i podziw, wykonywaniem prześwietnej energicznej muzyki, jaką jest bez wątpienia popularny na świecie nurt zwany gospel.

Właśnie między 11, a 19 lipca, „CLARET GOSPEL” odwiedzi Kamień Pomorski i Ziemię Kamieńską, dając kolejne na pewno znakomite i niezapomniane koncerty, także na Wybrzeżu Kamieńskim. Jest już pewne, że w kamieńskiej Katedrze Grupa zagra 17 lipca o godzinie 17:00. Szczegóły pobytu tej sympatycznej grupy kierowanej przez m. In. O. Romana Woźnicę, już wkrótce na naszych łamach oraz naszym portalu, WWW.echokamienia.pl.

Nieco o zespole. Grupa „CLARET GOSPEL” pochodzi z afrykańskiego Wybrzeża Kości Słoniowej, z Misji Klaretyńskiej – Abidjan – Vridi, gdzie stanowi od kilku lat grupę liturgiczną.

Nazwa zespołu wskazuje jak najbardziej na muzyczne fascynacje artystów. Bliska jest im tzw. „czarna” muzyka gospel, ale nie jest im obca także muzyka klasyczna. W swoim repertuarze mają bowiem między innymi takie utwory jak: „Nabucco” G. Verdiego czy „Alleluja” G.F. Haendla.

W repertuarze zespołu dominuje muzyka gospel, którą śpiewają z największą radością i przekonaniem. Jest to pierwsza prawdziwa grupa gospelowska na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie raczej dominuje styl reggae. Artyści śpiewają w języku francuskim, angielskim, polskim, łacińskim oraz w językach lokalnych Wybrzeża Kości Słoniowej, Ghany, Mali, Burkina Faso i Liberii. Towarzyszą oczywiście im afrykańskie instrumenty, dla nas bardzo egzotyczne, takie jak: kalebasty, grzechotki, tam – tamy, balafony, itp.

„Cieszy mnie, że udało nam się z o. Romanem ustalić termin pobytu grupy właśnie u nas. I cieszy nas też to, że chcą oni jak sami mówią, do nas ponownie powrócić. Wiem skądinąd, że członkowie zespołu mają wspaniałe wspomnienia z wcześniejszych pobytów w Polsce, i także u nas. To miłe.

Nie będę przesadny jeśli dopowiem, że pewnie będzie to niezwykłe letnie wydarzenie kulturalne na Ziemi Kamieńskiej.” – powiedział proboszcz kamieńskiej parafii, ks. Dariusz Żarkowski.

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *