Lipcowego szału pogodowego niestety w najbliższym czasie nie zaznamy

Dotąd lipcowa pogoda jakaś dziwna jest. Niestety nie rozpieszcza licznie przebywających na Wybrzeżu Kamieńskim wczasowiczów, a na domiar złego, dziś było jedynie… 14 kresek powyżej zera, i przy tym dość równo padało niemal od samego rana. Dla pocieszenia, w piątek będzie już dużo lepiej. Wyjrzy nawet zza ciemnych chmur słoneczko.

Goście naszego Wybrzeża zapewne zastanawiają się, jak potoczą im się lipcowe pogodowe urlopy. I niestety nie mamy zbyt dobrej wiadomości w tej mierze. Temperatury oscylować będą przez najbliższe dwa tygodnie, w granicach 22 – 24 stopnie C. Upałów nie będzie. Ale za to będzie „sucho”, bo popadać ma, i to dość mocno, dopiero w następną sobotę. Troszeczkę we wcześniejszy czwartek.

Zatem może na następnych kilkanaście dni być całkiem słonecznie. Ale wychodząc na plażowanie trzeba będzie zaopatrzyć się w parawany, bo i troszkę może od czasu do czasu powiać.

Woda w Bałtyku niezbyt ciepła, jakieś 17 -19 stopni. Choć to dla naszego morza całkiem dobre temperatury. Chyba w tym względzie tylko morsy nie mogą ponarzekać.

Lato jakby w pełni. Reszta kraju od kilku dni smuci się z powodu gwałtownych burz, mocnych opadów, silnych wiatrów, a nawet wielu gradobić.

W dwóch poprzednich latach, w tym czasie mieliśmy (szczególnie dwa lata temu) falę upałów, stąd kwatery na naszym Wybrzeżu pękały w szwach. Nie dziwota. Nie było w tym czasie po prostu wolnych miejsc.

Niestety ten lipiec, jak do tej pory, pogodowo nas nie rozpieszcza za bardzo, a i dobre prognozy na przyszłość nie są za ciekawe. Nie dziwi więc fakt, że w tym roku wolnych kwater nad morzem całkiem sporo, a i wczasowiczów jakby mniej.

Z drugiej strony nie ma co biadolić, bo drzewiej bywało, że mieliśmy zamiast pięknego lata, li tylko „Lato z radiem”. I to jakoś przeżyliśmy.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *