Kwesta na kamieńskim cmentarzu zakończona

W niedzielę, w Dzień Wszystkich Świętych, na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim odbyła się „Kwesta na odnowienie zabytkowych nagrobków i opuszczonych nagrobków osób zasłużonych i pionierów Ziemi Kamieńskiej” zorganizowana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej. Kwesta została zgłoszona do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz zamieszczona na portalu zbiórek publicznych pod numerem 2015/4129/OR.
Dzięki ogromnej ofiarności i życzliwości osób odwiedzających wczoraj kamieński cmentarz udało się zebrać kwotę 2760,88 zł. Do puszek trafiło również jedno euro i 50 duńskich øre. Z datków naszych Darczyńców, wpłaconych na konto Towarzystwa Miłośników Ziemi Kamieńskiej, zostanie sfinansowane odnowienie opuszczonego i zniszczonego nagrobka doktora Tadeusza Malczewskiego (1892-1961) pioniera polskiej służby zdrowia na Ziemi Kamieńskiej i pierwszego Lekarza Powiatowego w powojennym Kamieniu, o którym będziemy na bieżąco informować.
Niedzielna kwesta była pierwszą tego typu w naszym mieście. Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom oraz wolontariuszom zaangażowanym w jej przygotowanie i przebieg. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem mieszkańców naszego miasta i pozostałych osób odwiedzających w Dzień Wszystkich Świętych kamieński cmentarz za tak hojne wspomożenie naszej akcji. Bez Państwa nie byłoby niedzielnej kwesty. Serdecznie dziękujemy!

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *