Kulinarny konkurs „Kamień w zmysłach” z pokazem Ł. Frankowicza, znanego z kulinarnego „Top Chef”

W czwartek (7 marca br.) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim, odbył się kolejny konkurs kulinarny zatytułowany „Kamień w zmysłach”, skierowany do uczniów biorących udział w projekcie „Kamień w zmysłach”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany jest w ramach Działania 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.

Przez kilka godzin uczniowie przygotowywali konkursowe potrawy pod kontrolą trzyosobowej komisji konkursowej.

Komisja miała nie lada problem z wyłonieniem najlepszych potraw – prac. Ostatecznie zwyciężyła Joanna Michelis, która przygotowała potrawę pod inspirującą nazwą, „Rolada staromiejska”.

Drugą pozycję za „Udko z kaczki z zielonymi kluseczkami z burakami oraz sosem żurawinowym” otrzymała Wiktoria Frydrych, zaś trzecie miejsce przypadło w udziale Jesice Włodarczyk za jej „Koszyk kwiatuszkowy z masą malinową”.

Jury przyznało pięć wyróżnień, które otrzymali: Justyna Gąsiorowska, za przygotowanie „Pieczone polędwiczki z sosem winnym truskawkowo – malinowym”, Oliwia Frydrych za przygotowanie „Biszkopt rybny z sosem wiśniowym”, a także Martyna Młynarska, za „Roladki z Mariny w opieńkowym lesie”, Agnieszka Pawlak za „Klasyczną z Kamienia galaretkę truskawkową oraz pierś z kurczaka w sosie pomorskim” oraz Kamil Kubicki, za przygotowanie „Kaczki w sosie czekoladowym z zapiekanką z kozim serem”.

Na zakończenie konkursu odbył się pokaz kulinarny przygotowany przez Łukasza Frankowicza, który swoje doświadczenie kulinarne zdobył w brytyjskim Londynie, pod okiem tak cenionych i znanych Chefów, jak: Francesco Mazzei czy Gordon Ramsey. Wspomnijmy, iż pan Łukasz był uczestnikiem VII edycji programu kulinarnego „Top Chef”.

Miwa na podstawie info. wł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *