Która wieś okaże się tą najpiękniejszą?  

Warto dbać o estetykę, krajobraz, chronić dziedzictwo kulturowe. Takich wsi, zachwycających krajobrazem, ładem przestrzennym i architektonicznym, na Pomorzu Zachodnim jest wiele. Które to te najpiękniejsze? Rusza konkurs marszałka „Piękna Zachodniopomorska Wieś” 2023.

Do najpiękniejszej wsi na Pomorzu Zachodnim trafi 40 tys. zł. Dla jej społeczności to olbrzymie wsparcie finansowe, które pozwoli na zrealizowanie marzeń i inwestycji często do tej pory odkładanych na bliżej nieznaną przyszłość. Za zajęcie drugiego miejsca będzie przysługiwać nagroda w wysokości 30 tys. zł, a ostatnie miejsce na podium to 20 tys. zł. W ramach konkursu wręczone będzie także jedno wyróżnienie, a do nagrodzonej tym tytułem wsi powędruje 10 tys. zł. Łączna pula środków w konkursie wynosi 100 tys. zł.

Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać do 5 maja 2023 r. na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Poszczególne sołectwa zgłaszają gminy, z zastrzeżeniem że jedna gmina może wskazać maksymalnie dwa sołectwa.

Poprzednie edycje konkursu spotkały się z dużym zainteresowaniem. Łącznie do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęły 134 zgłoszenia. U laureatów docenione zostały m.in. przemiany zachodzące w ciągu ostatnich lat oraz duży stopień zaangażowania lokalnych społeczności mówi wicemarszałek Olgierd Kustosz.

Szczegółowe informacje na temat V edycji konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie: http://wrir.wzp.pl/piekna-zachodniopomorska-wies-0

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top