Kto jest kto (kim) w powiecie (278) – Stanisław Leus

Jest to rubryka z której nasz Czytelnik dowie się przedstawianego w nietuzinkowy, wręcz humorystyczny sposób życiorysu, ubranego w zgrabny wesoły zestaw pytań, znanych i mniej znanych VIP – ów z naszego powiatu.

Zapraszam do śledzenia niniejszej rubryki, a co za tym idzie, miłego jej czytania. A nadto życzę naszym Czytelnikom dobrej zabawy.

Mirosław Iwaszczyszyn

Stanisław Leus

Stanowisko: Górnik emerytowany. Od niedawna przewodniczący kamieńskiego Koła Rejonowego Emerytów i Rencistów.

Wiek: … 63 szychty! Oj jak ten czas szybko upływa.

Znak zodiaku: Jedno z moich odwiecznych hobby – Ryby.

Wykształcenie: średnio techniczne. W tym: budowa okrętów oraz eksploatacja złóż węglowych.

Kariera  zawodowa: Niedoszły okrętowiec, zakurzony i zabłocony – i to mocno, sztygar.

Stan cywilny: szczęśliwie zajęty już od wielusiu lat.

Mieszka: W lesie zwanym potocznie początkiem Chomina.

Hobby: Oj, jest tego trochę. Że nieco wymienię: wędkarstwo, zbieranie grzybów … wokół mojej posesji (niekoniecznie jadalnych, he – to malusi żart). Jak też by tego było mało, poszukiwanie grzybów w wielu zachodniopomorskich pięknych lasach. Ponadto, współpraca z ludźmi, którzy lubią podobnych przede wszystkim bezinteresownie.

Auto: Mam Forda Fusiona i Deawoo Lanosa. Ale najbardziej cieszę się z posiadania dwukołowej Yamahy 500. Oj, jak świetnie jest poczuć podczas jazdy ten wiatr.

Ulubiony kolor: Wszystkie wesołe czyli jasne. Myślę, że to jest jasne.

Ulubiony typ kobiety: Szczupła blondynka o długich zgrabnych nogach. A i widocznym biuście. Po prostu, oryginalna kobieta z… wysoką emeryturą oraz małymi wymogami. Taki to niby cud – ideał byłby.

Wady i zalety u siebie: Wada – marzyciel (oczywiście nie ten znany jakby Dyzio Marzyciel). Zaleta – zaprzestałem ufać politykom.

Wady i zalety u innych: Odwrotne niż powyżej.

Plany na bieżący rok: Bez względu na czasy w jakich żyjemy, być zawsze przede wszystkim Człowiekiem. No i po prostu KOCHAJMY SIĘ.

Życzenia dla siebie i innych: Oczywiście wszystkim wszelkiego dobra i zdrowia . Jak też wszelkiej pomyślności. I w miarę szczęśliwego życia. Najlepiej bez zbędnych trosk.

Cierpliwie wysłuchał i spisał: Miwa

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *