Krety buszują, więc na razie biała i mroźna zima nam nie grozi

Zima, grudzień, to czas, kiedy wiele gatunków zwierząt śpi, i to aż do wiosny. Podobnie jest z małymi kretami. Ale ku naszemu zaskoczeniu w Kamieniu Pomorskim ani myślą spotkać, tworząc przy tym charakterystyczne dla nich kopce z ziemi. A to może świadczyć tylko o jednym – na razie zima śnieżna i mroźna w najbliższym czasie nam nie grozi.

Pierwszy dzień świąt, było to 9 stopni powyżej zera. W następnych dniach temperatury będą oscylowały w granicach 5 – 7 stopni i noce będą też ciepłe. Tak ma być przynajmniej do najmniej czwartku, 18 stycznia. Ale też będą dni deszczowe i niestety kilka takich z wiatrami jakie nas ogarnęły w ostatnich dniach, a wiatr narobił wiele szkód na południu i wschodzie Polski.

Cóż, dzieciom nie pozostaje nic innego jak korzystać ze sztucznych lodowisk, takich jak dla przykładu w Dziwnowie i w Kamieniu Pomorskim. Wielu rodziców i ich dzieci zastanawia się głęboko,. Kiedy ostatni raz wyciągali sanki aby pojeździć z górki na pazurki.

Zapowiadane ocieplenie klimatu jest już jak najbardziej, i zapewne w niedalekiej przyszłości zimy to będą tylko w kalendarzu i te astronomiczne.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *