Kosmos z bliska. Podpisanie umowy na wyposażenie planetarium MCN

Dostawą, instalacją i uruchomieniem wyposażenia Planetarium Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie zajmie się konsorcjum firm AB-Micro oraz RSA Cosmos. Podpisanie umowy z wykonawcą, w którym udział weźmie marszałek Olgierd Geblewicz, odbędzie się 8 września o godz. 12 w Morskim Centrum Nauki.

Kula planetarium ma 13 metrów średnicy i powierzchnię 531 m2. Do środka prowadzić będą dwa wejścia. Wewnątrz znajdzie się ekran o średnicy 10 metrów, na którym widzowie będą mogli oglądać obraz
w rozdzielczości 6.5K. Odbywać się tam będą projekcje astronomiczne, seanse filmów popularnonaukowych, a nawet koncerty. Widzowie dzięki specjalnym okularom przeniosą się do technologii 3D. Ciekawostką w planetarium będzie system Voting Box zamontowany w fotelach, który umożliwi przeprowadzanie m.in. ankiet czy konkursów dla uczestników pokazów. Planetarium pomieści ponad 40 widzów.

Całkowity koszt związany z wyposażeniem planetarium to ponad 5,8 mln zł. Wykonawca ma 13 miesięcy na realizację zamówienia.

W wydarzeniu uczestniczyć będą:

– Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz

– Dyrektor Morskiego Centrum Nauki Witold Jabłoński

– Prezes Zarządu AB-Micro Jerzy Białousz

– Członek Zarządu AB-Micro Arkadiusz Cetner

– Przedstawiciel RSA Cosmos Bahar Gumus

Podpisanie umowy na wyposażenie planetarium MCN

Środa, 8 września br., godz. 12

Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha

ul. Tadeusza Apolinarego Wendy 10 Szczecin

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top