Koronawirus w Polsce. Kraska: „III fala nabiera impetu”. Podał nowe dane -2021-03-03

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. – III fala nabiera impetu – przyznał. I poinformował o 15698 nowych przypadkach COVID-19.

– Wyniki wskazują, że III fala nabiera impetu. Mamy dziś 15698 nowych przypadków – powiedział w rozmowie z PR1 Waldemar Kraska. Z powodu COVID-19 zmarło 309 kolejnych osób.

W ocenie wiceministra zdrowia jest to „bardzo niepokojący sygnał”. Coraz więcej osób trafia „na łóżka covidowe i pod respiratory”.

Kraska uważa, że Polacy „zaczęli leczyć się na koronawirusa na własną rękę”. Pacjenci, którzy trafiają do szpitali, są nierzadko w złym stanie. Lekarze obserwują coraz większą liczbę przypadków brytyjskiej mutacji.

Kontaktujmy się ze swoim lekarzem, korzystajmy z pulsoksymetrów, wtedy szanse na szybszy powrót do zdrowia są większe – zaapelował Kraska. I dodał, że „te dzisiejsze obostrzenia (…) naprawdę są wystarczające, ale trzeba się do nich stosować”.

Kraska przyznał, że w tym roku nie chce przewidywać, jakie restrykcje mogą zostać wdrożone na Wielkanoc. – Jakieś obostrzenia na pewno jeszcze będą – przyznał.

Wiceminister w rozmowie z PR1 uspokajał osoby, które martwią objawy grypy po przyjęciu szczepionki AstraZeneca. Jak zapewnił, są to normalne reakcje organizmu.

Wiceminister powiedział również, że we wtorek Polska przyjęła pierwszych pacjentów ze Słowacji. – Tam jest sytuacja, jeśli chodzi o łóżka, dramatyczna – przyznał Kraska

Powiat Kamieński

Liczba chorych 14
Liczba na 10 tys. 2,99
Wszystkie przypadki Śmiertelne 1
W tym na wskutek Covid 0
W tym choroby współistniejące 1

 

Powiat Gryficki

Liczba chorych 8
Liczba na 10 tys. 1,33
Wszystkie przypadki Śmiertelne 0
W tym na wskutek Covid 0
W tym choroby współistniejące 0

 

 

Miasto Szczecin

Liczba chorych 156
Liczba na 10 tys. 3,89
Wszystkie przypadki Śmiertelne 0
W tym na wskutek Covid 0
W tym choroby współistniejące 0

 

Powiat Świnoujście

Liczba chorych 16
Liczba na 10 tys. 3,92
Wszystkie przypadki Śmiertelne 2
W tym na wskutek Covid 0
W tym choroby współistniejące 2

 

Więcej informacji – https://www.gov.pl/web/koronawirus/mapa-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2-powiaty?show-table=true

 

 

 

 

To top