Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski ujawnił liczbę nowych przypadków. 01-03-2021 r.

Trzecia fala pandemii koronawirusa w Polsce jest faktem. Od kilku dni notowane są przyrosty w liczbie nowych zakażeń COVID-19. – Mamy w poniedziałek potwierdzone około 4800 przypadków zakażenia koronawirusem – mówił w najnowszym wywiadzie Adam Niedzielski. To blisko 900 przypadków więcej niż w zeszłym tygodniu.

Minister zdrowia w rozmowie z Radiem PLUS przekazał najnowsze dane z pandemii koronawirusa. – Przed chwilą otrzymałem raport zakażeń, dziś to blisko 4800 nowych przypadków koronawirusa, to blisko 900 przypadków więcej niż w zeszły poniedziałek – mówił Adam Niedzielski. Urzędnik zwrócił uwagę, że dynamika wzrostu wynosi obecnie ok. 25 proc.

Według ministra zdrowia w nadchodzących miesiącach „będziemy w lepszej sytuacji”. – Kolejni producenci będą dostarczali szczepionki, choć nie mamy jednoznacznej informacji, co do wielkości dostaw w drugim kwartale. Zakontraktowaliśmy 17 mln szczepionek J&J, Europejska Agencja Lekowa zajmie się dopuszczeniem tego specyfiku w połowie marca – mówił Niedzielski.

Koronawirus w Polsce. Priorytet rządu w walce z pandemią

Priorytetem rządu ma być powrót do stacjonarnego nauczania. – Dlatego też zaczęliśmy szczepić nauczycieli, szczepimy także seniorów. Jeśli ta grupa będzie zabezpieczona, to będziemy mogli stopniowo przywracać nauczanie w szkołach – tłumaczył.

W poniedziałek minister zdrowia ma przedstawić „Plan dla Chorób Rzadkich na lata 2021-2023”. Z doniesień PAP wynika, że zwiększyć ma się dostęp do diagnostyki i poprawić koordynacja leczenia, wprowadzony zostanie rejestr chorób rzadkich. W 2021 wydatki na realizację planu mają wynieść kilkadziesiąt mln zł. Adam Niedzielski ma także ogłosić kwoty wydatków na innowacyjne leki w chorobach rzadkich z Funduszu Medycznego.

Powiat Kamieński

Liczba chorych 9
Liczba na 10 tys. 1,92
Wszystkie przypadki Śmiertelne 0
W tym na wskutek Covid 0
W tym choroby współistniejące 0

Powiat Gryficki

Liczba chorych 10
Liczba na 10 tys. 1,67
Wszystkie przypadki Śmiertelne 0
W tym na wskutek Covid 0
W tym choroby współistniejące 0

Miasto Szczecin

Liczba chorych 73
Liczba na 10 tys. 1,82
Wszystkie przypadki Śmiertelne 4
W tym na wskutek Covid 0
W tym choroby współistniejące 4

Powiat Świnoujście

Liczba chorych 20
Liczba na 10 tys. 4,89
Wszystkie przypadki Śmiertelne 1
W tym na wskutek Covid 0
W tym choroby współistniejące 1
To top