Kontynuacja nasadzeń w Stargardzie

Dwa tygodnie temu, w sobotę 17.04.2021 roku, członkowie Stowarzyszenia Polska 2050 z powiatu stargardzkiego ogłosili rozpoczęcie realizacji kontraktu obywatelskiego: „Nasadzenia drzew przy ul. Armii Krajowej w Stargardzie”. Już pierwszego dnia posadzono pierwsze dwa drzewa. Na tym jednak nie koniec, bo za kilka dni pojawią się kolejne.

„Miejsce nasadzeń zostało nam wskazane przez Zarząd Usług Komunalnych w Stargardzie, jako odpowiedź na naszą prośbę o wyznaczenie takich miejsc, skierowaną do Prezydenta Miasta. Zależy nam, aby na mapie miasta było jak najwięcej zieleni, a jednocześnie aby mieszkańcy miasta czuli, że mogą w tych działaniach współuczestniczyć. Stąd kolejny punkt naszego kontraktu – zaangażowanie w ten projekt osób prywatnych czy przedsiębiorców poprzez „adopcję” drzew, czyli mówiąc wprost, pomoc w sfinansowaniu zakupu sadzonek” – wyjaśnia Mieczysław Skawiński, jeden z sygnatariuszy kontraktu ze strony Polska 2050.

Dzięki wsparciu osób, które odpowiedziały na apel członków stowarzyszenia i włączyły się w akcję tworzenia enklawy zieleni na terenie naszego miasta, udało się zakupić kolejnych nie 7 sadzonek, jak wcześniej planowano, ale aż 11. Wszystkie zostaną w najbliższą niedzielę, 2 maja, posadzone przy ul. Armii Krajowej na os. Pyrzyckim.

„W ten sposób, na tak wczesnym etapie realizacji kontraktu uda nam się zasadzić 13 drzew i jesteśmy pewni, że to jeszcze nie koniec” – zapewnił Robert Ilnicki, jeden z liderów powiatu stargardzkiego w Stowarzyszeniu Polska 2050. – „Miejsca na kolejne drzewa jeszcze są.”

Początek niedzielnej akcji zaplanowany jest na godzinę 9:30.

 

 

To top