08-02-2021 » Kamień Pomorski

Konferencja prasowa ws. Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej Legalna Aborcja

Szanowni Państwo,
W dniu 8 lutego w Szczecinie odbyła się konferencja prasowa ws. Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej Legalna Aborcja. Bez Kompromisów oraz zbiórki podpisów w województwie zachodniopomorskim.

W konferencji wzięły udział przedstawicielki Strajku Kobiet Szczecin: Marta Szuster, Dominika Jackowski, Magda Górecka oraz przedstawicielki Nowej Lewicy (posłanka Katarzyna Kotula, Agnieszka Mastalerz-Madej, Teresa Szymańska) oraz partii Razem (Maria Serafinowicz, Sara Jawad).
My, kobiety, oczekujemy merytorycznej a nie ideologicznej debaty na temat aborcji. Chcemy europejskich standardów, takich samych, jak mają nasze koleżanki Niemki, Włoszki, czy Francuzki.
W obywatelskim projekcie ustawy znajduje się zapis o prawie do bezpiecznego przerywania ciąży do 12. tygodnia, a w szczególnych przypadkach także po 12. tygodniu, wprowadzeniu dla podmiotów leczniczych jednolitej procedury postępowania z osobą, która chce wcześniej zakończyć ciążę, koniec z nadużywaniem klauzuli sumienia – chcemy dodatkowych regulacji w tym zakresie, depenalizacja aborcji (zniesienie kar dla lekarzy i osób pomagających w aborcji za zgodą osoby w ciąży), reformie procedury sprzeciwu pacjenckiego, rozszerzeniu programu badań prenatalnych na badanie białka PAPP-A dla wszystkich kobiet w ciąży.
Obecnie zbieramy 1000 podpisów, by móc zarejestrować komitet inicjatywy ustawodawczej (w Sejmie), a po zarejestrowaniu komitetu mamy 3 miesiące na zebranie kolejnych 99 tysięcy podpisów pod projektem ustawy. W sprawie szczegółów zapraszamy na stronę FB Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Szczecin oraz na stronę inicjatywy „Legalna aborcja. Bez kompromisów”.
Foto: Sebastian Bednarski
Agnieszka Mastalerz-Madej
Dyrektorka
Biuro Poselskie Katarzyny Kotuli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *