Kolejny sukces zespołu ludowego „Stawnianki”!

Znany w kręgach nie tylko kultury śpiewanej, zespół ludowy „Stawnianki” spod kamieńskiego niewielkiego Stawna, w miniony weekend (16 – 17 czerwca) wziął udany udział w IX Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej „Swojskie Granie i Śpiewanie” w dalekiej i pięknej Leśnej.

Warto wiedzieć, iż wcześniej zespół już występował w tym festiwalu, odnosząc spektakularne sukcesy. I tym razem było podobnie, bowiem w gronie 18 startujących zespołów z trzech zachodnich województw został dostrzeżony przez jury, wyśpiewując pierwszą nagrodę. Dodajmy, iż nasz zespół był jedynakiem z naszego województwa.

Konkurencja była niezwykle ostra, ale jurorzy docenili nasz występ. Wszystko zagrało należycie, co było w gruncie rzeczy potrzebne do oceny. A więc: dobór repertuaru, wyraz artystyczny, jak i stroje. Ogromnie cieszy nas wyśpiewane miejsce, a przy tym ogarnęła nas wielka radość. Co prawda wracaliśmy zmęczeni, ale bardzo z siebie dumni.” – przyznała po powrocie szefowa zespołu, Lidia Dziobak.

Warto również nadmienić, iż wyjazd odbył się w ramach realizacji zadania publicznego UM w Kamieniu Pomorskim w zakresie kultury.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *