Kolejne działania w Międzyzdrojach- powstaje nowoczesna toaleta w Międzyzdrojach

Międzyzdroje nie zwalniają tempa. Jak informowaliśmy Państwa ruszyły już przetargi na dokumentacje techniczną przebudowy dwóch dróg, uruchomiony zostanie również odzyskany parking przy ulicy Krótkiej, a kolejne działanie zostaje właśnie wdrażane- ruszył przetarg na wykonanie nowoczesnej toalety publicznej wraz z podłączeniem mediów.

Na ulicy Cichej w Międzyzdrojach pojawi się nowoczesny kontener modułowy wyposażony w dwie toalety (damską i męską) oraz toalety przystosowanej dla osób niepełnosprawnych. To nowa – nie tylko w formie, ale także w funkcjonalności – miejska toaleta, w której zastosowany zostanie  m.in. automatyczny zespół umywalkowy czy system alarmowy.

Wizerunek publicznych toalet uległ zasadniczej zmianie.  Dostrzegamy potrzebę zadbania o miejsca, do których każdy z nas udaje się kilka razy dziennie. Wstydliwe milczenie zastąpiła rzeczowa dyskusja o potrzebach, możliwościach i nowych technologiach. Rezultat? Bezpieczne, świeże i funkcjonalne publiczne toalety, z których aż chce się skorzystać, a nie za które można się wstydzić- zaznacza burmistrz Mateusz Bobek.

Toalety publiczne są nieodzowne nie tylko w dużych aglomeracjach. Ich potrzebę sygnalizują też mieszkańcy mniejszych miejscowości i gmin z całej Polski. Zwykle powstają w centrum i blisko miejsc, z których korzysta wielu ludzi: w parkach, w pobliżu dworców, placów targowych. W miejscowościach wypoczynkowych są widoczne przy plażach, szlakach turystycznych, w bliskiej odległości często odwiedzanych zabytków, przy centrach kultury i sztuki.

Ta nowoczesna toaleta to pierwsza taka inwestycja w Międzyzdrojach, ale na pewno nie ostatnia– dodaje burmistrz.

Biuro Burmistrza Gminy Międzyzdroje

To top