Kamieńskie zabytki na interesujących grafikach

Właśnie ukazała się interesująca książkowa publikacja (drugie wydanie), związana z kamieńskimi zabytkami. Tytuł – „Kamień Pomorski wczoraj i dziś w grafice” autorstwa Mirosława Iwaszczyszyna, już znajduje uznanie.

W książce zainteresowani znajdą aż bardzo interesujących 27. grafik, a także obszerny opis historii Kamienia Pomorskiego i jego licznych zabytków. Także w języku niemieckim.

To pierwsza od wielu dekad publikacja tego rodzaju na kamieńskim rynku wydawniczym, która na pewno wypełni tę istotną lukę.

Autor nie ukrywa, że książka w dużej mierze skierowana jest do licznych turystów, wczasowiczów, kuracjuszy i zwiedzających nasz region ludzi spoza granic Polski.

„Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem pokazania swoich grafik w pewnej całości. Szukałem tematu i przyszedł mi on sam do głowy, bo tak na dobrą sprawę i przede wszystkim z własnych obserwacji, spostrzegłem, że turyści czegoś podobnego tu w Kamieniu Pomorskim poszukują. Była pierwsza edycja, która znalazła zainteresowanych. I wierzę, że tę właśnie lukę ponownie wypełnię swoimi grafikami w mej skromnej książce.” – przyznaje autor.

Książka dostępna jest w kamieńskich księgarniach, w Katedrze oraz Muzeum Kamieni w Baszcie Wolińskiej, a jej cena jest bardzo przystępna.

KK

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *