Kamieńskie Bieg Niepodległości pod znakiem dzieci i młodzieży

Tradycyjnie, 11 listopada w Dzień Niepodległości w Kamieniu Pomorskim zorganizowano Bieg Niepodległości. Tym razem była to już 17. edycja.
Z racji tego, że z przyczyn technicznych i zarazem niezależnych od nowego dyrektora MOKiS, musiano niejako okroić imprezę i kategorie, stąd nie było biegów dla do dorosłych oraz jakże ekscytujących zwykle biegów OPEN.
Kiedy kilka dni temu swe stanowisko objął nowy dyrektor MOKiS, okazało się, że przygotowanie tej imprezy było po prostu w… zarodku. Nic nie zostało zrobione pod tym względem. Nie było wytyczonych tras, zabezpieczenia przez służby, jak również nagród, medali i dyplomów. II w ogóle planu całej imprezy. Nic po prostu nic.
Do Biegu Niepodległości było już na tyle mało czasu, że ostatecznie zdecydowano się na przeprowadzenie tej imprezy na Stadionie Miejskim z udziałem li tylko szkół z naszego powiatu.
Mimo rozlicznych trudności w przygotowaniu tej imprezy można powiedzieć, że się ona jak najbardziej udała. I co ważne, w miarę dopisała pogoda.
Na starcie stanęło całe mnóstwo dzieci i młodzieży, przeto konkurencja i rywalizacja była całkiem ciekawa i bardzo wzorowa.
Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe medale, zaś najlepsi dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczali: burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło, jego zastępca – Leszek Szefliński oraz ks. kanonik z miejscowej parafii Dariusz Żarkowski.
Nie mniej jak zawodnicy start, przeżywali te biegowe chwile ich rodzice i opiekunowie, którzy mocno i z całych sił dopingowali swoje pociechy z trybun. Na mecie była radość i łzy.
Atmosfera byłą wzorowa i iście sportowa. Aby nieco się ochłodzić od nadmiaru gorącej atmosfery i pokrzepienia żołądka, organizatorzy przygotowali gorący posiłek (kiełbaski z grilla i zupę). Była też wata cukrowa, która cieszyła się wśród dzieci chyb największym wzięciem.
Jak podkreśla nowy dyrektor MOKiS – Daniel Klamborowski, tegoroczna edycja Biegu Niepodległości co prawda nieco okrojona, będzie na przyszłość zapewne w lepszy sposób i bardziej profesjonalny organizowana. Na pewno pracownicy organizatora dołożą wszelkich starań, by rangę podupadającego jak teraz niestety Biegu, znacznie podnieść. Tym bardziej, że w naszym regionie podobne biegi są organizowane, i to z dużym powodzeniem. Dlaczegóż by nie miało być tak także i w Kamieniu Pomorskim. Bo warto przypomnieć, że w najlepszych czasach tej imprezy startowało w niej nawet 700 – 800 zawodników! Ale to zamierzchłe czasy niestety. Po których pozostały wspomnienia i pożółkłe fotografie.
Warto by ten kamieński Bieg nie umarł śmiercią naturalną, bo stał się w naszym regionie jakąś stałą tradycją. I warto też go organizować, bowiem osób chętnych do biegania wszem i wobec wcale nie brakuje. Właśnie tych chodzących z kijkami, biegających, jeżdżących na rowerach jest coraz więcej. Wystarczy zaobserwować ciąg ścieżki rowerowej na trasie Kamień Pomorski – Dziwnówek. A to wszystko przecież doprawdy wspaniały relaks i rekreacja zarazem.

Oto lista najlepszych z najlepszych startujących w poszczególnych grupach wiekowych, w których startowało 34 przedszkolaków oraz 174 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych:

W kategorii przedszkola nie było jednoznacznych zwycięzców, bowiem wszyscy dobiegając do mety po prostu wygrali i zostali zwycięzcami.

Klasy I – II dziewczęta (36 startujących): 1. Amelia Skupin – SP 2 Kamień Pomorski, 2. Martyna Miśko – SP 2 Kamień Pomorski, 3. Patrycja Francuzik – SP 1 Kamień Pomorski.
Klasy I – II chłopcy (34 startujących): 1. Aleksander Woźniak – SP 2 Kamień Pomorski, 2. Marcel Gondek – SP Międzyzdroje, 3. Hubert Bodek – SP 1 Kamień Pomorski.
Klasy III – IV dziewczęta (30 startujących): 1. Hanna Szymańska – SP Międzyzdroje, 2. Oliwia Wiewiórowska – SP 2 Kamień Pomorski, 3. Agata Drewniok – SP 1 Kamień Pomorski.
Klasy III – IV chłopcy (29 startujących): 1. Kacper Termanowski – SP 2 Kamień Pomorski, 2. Bartosz Kłosowski – SP 1 Kamień Pomorski, 3. Mateusz Kamiński – SP 2 Kamień Pomorski.
Klasy V – VI dziewczęta (16 startujących): 1. Wiktoria Kolemba – SP Międzyzdroje, 2. Martyna Pietkiewicz – SP 1 Kamień Pomorski, 3. Oliwi Stogowska – SP 1 Kamień Pomorski.
Klasy V – VI chłopcy (29 startujących): 1. Oliwier Gałwiaczek – SP Wolin, 2. Kamil Dwornik – SP Międzyzdroje, 3. Hubert Ciechacki – SP 1 Kamień Pomorski.
Gimnazja dziewczęta (9 startujących): 1. Paulina Moskaluk – Kamień Pomorski, 2. Aleksandra Lorent – Dziwnów, 3. Aleksandra Niedzielska – Międzyzdrojje.
Gimnazja chłopcy (12 startujących): Aleksander Nowakowski – Dziwnów, 2. Dawid Stasiak – Międzyzdroje, 3. Przemek Sowa – Kamień Pomorski.
W klasach ponadgimnazjalnych zwyciężył Paweł Cieszyński.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *