Kamieński emerycki Opłatek Wigilijny

Co prawda do świąt bożonarodzeniowych pozostało jeszcze kilka dni, a już kamieńscy emeryci, renciści i inwalidzi spotkali się na dorocznym Opłatku Bożonarodzeniowym, który zorganizowano w gościnnej sali gastronomicznej miejscowego ZSP. Wśród zaproszonych gości byli m.in. obaj burmistrzowie Kamienia Pomorskiego oraz starosta, Józef Malec, którzy zwrócili się do wszystkich z życzeniami świąteczno – noworocznymi.

Blisko 100 osób obdarowano tradycyjnym śledziem, krokietami z kapustą z grzybami, czerwonym barszczem czy kapustą, a jakże, zasmażaną oraz smakowitym ciastem.

Dla umilenia świątecznej atmosfery, przed uczestnikami tej uroczystości w jasełkowym wydaniu wystąpił emerycki zespół „Relax”, po czym wszyscy ze wszystkimi i sobie nawzajem, składali oczywiste jakże szczere życzenia, gdzie przewijało się przede wszystkim: jak najlepsze zdrowie, pomyślność i codziennej pogody ducha.

Po posileniu się przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd, gdzie przy wtórze zespołu oczywiście królowała przepiękna i chyba najbardziej popularna ze wszystkich, ta zatytułowana „Cicha noc”. Ciepła, miła, braterska i bardzo integracyjna atmosfera udzieliła się wszystkim biesiadnikom.

Nowy – stary przewodniczący kamieńskiego Koła PZERiI, Stanisław Salanek, także złożył wszystkim sympatyczne życzenia, życząc wszystkim wszelkiej pomyślności, pogody ducha i trwania w swoich nieprzemijających przekonaniach, wierząc, że wszyscy spotkają się w tym samym gronie już za rok.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *