Kamieński emerycki Opłatek Wigilijny

Co prawda do jakże oczekiwanych, a szybko nadchodzących świąt bożonarodzeniowych, pozostało jeszcze kilka ładnych dni, ale kamieńscy emeryci, renciści i inwalidzi już spotkali się na swoim dorocznym Opłatku Wigilijnym, który zorganizowano w gościnnej sali gastronomicznej miejscowego ZSP.

Około100 osób obdarowano tradycyjnymi potrawami wigilijnymi oraz smakowitym ciastem.

Dla umilenia świątecznej atmosfery członkowie emeryckiego zespołu „Relax” zaśpiewali kilka popularnych kolęd, a wtórowali im dosłownie wszyscy biesiadnicy. Królowała oczywiście przepiękna i chyba najbardziej popularna ze wszystkich kolęd, ta zatytułowana „Cicha noc”. A ciepła, miła, niezwykle integracyjna atmosfera udzieliła się wszystkim biesiadnikom.

Wcześniej emerytowany ksiądz Kazimierz Podgórski poświęcił tradycyjne i nieodzowne opłatki bożonarodzeniowe, po czym wszyscy ze wszystkimi, a i sobie nawzajem; składali sobie jakże szczere życzenia płynące z gorących serc, gdzie przewijało się przede wszystkim: życzenia zdrowia, pomyślność oraz codzienna pogoda ducha.

Nowy przewodniczący kamieńskiego Koła PZERiI, Stanisław Leus, który zastąpił niedawno zmarłego śp. Stanisława Salanka, również złożył wszystkim sympatyczne życzenia, życząc im i ich rodzinom wszelkiej pomyślności, pogody ducha i trwania w swoich nieprzemijających przekonaniach, wierząc, że wszyscy spotkają się w tym lub podobnym gronie za rok.

Do życzeń dołączył obecny na Opłatku zastępca burmistrza Kamienia Pomorskiego na którego prośbę wszyscy biorący udział w tym spotkaniu uczcili chwila ciszy pamięć niedawno odeszłego z tego świata byłego szefa kamieńskich emerytów, o którym – jak to ciepło określił, pamięć z racji jego zasług na niwie choćby społecznej i wolontariackiej, nie powinna nigdy zaginąć.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *