Kamieńscy emeryci powitali Wiosnę

Kamieńscy emeryci i renciści zawsze pamiętają o przeróżnych uroczystościach czy też wyjątkowych lub szczególnych dniach w danym roku. Nie inaczej było we wczorajszy czwartek (21.03.2019), a więc w dniu, kiedy rozpoczęła się kalendarzowa Wiosna. Z tej racji spotkali się tłumnie na tzw. „dzikiej plaży”, wraz z liczną grupą kuracjuszy z miejscowego uzdrowiska, by radośnie i szczególnie świętować odejście zimy. I jednocześnie powitać długo oczekiwaną Wiosnę.

Gorąca pychotka grochówka, smakowite ciasta, a także kiełbaski i ciepłe napoje, odpowiednio rozgrzewały wszystkich w ten popołudniowy pochmurny i nieco chłodny dzionek. Emeryci, zwani tudzież, Ludźmi Jesieni Życia, są na szczęście twardzi i wcale im nie była straszna chłodna szaruga wiosennej aury. I co istotne, świetnie się bawili w plenerze niedoszłej plaży nad wodami Dziwny, przy skocznej muzyce z popularnymi przebojami serwowanej przez Sławka (także wokal) i Adama, z zespołu emeryckiego „Relax”. A dzięki członkom koła diabetyków: I. Brewerskiej i M. Krótkiego, dosłownie każdy mógł zmierzyć poziom cukru we krwi.

By tradycji stało się zadość, pan Zdzisław, zresztą tradycyjnie, przygotował „piękną” Marzannę, która miast być topiona w wodach zalewu, ostatecznie skończyła żywot w… ognisku. Wcześniej jednak była sowicie obfotografowywana. I na potęgę, bowiem dosłownie każdy chciał mieć fotograficzną pamiątkę z Marzanną właśnie.

Imprezę miał odwiedzić sam burmistrz, lecz jak wyjaśniono, sprawy rodzinne nie pozwoliły mu dotrzeć do bawiących się, który poczuli w tym momencie nutkę lekkiego nazwijmy to, niedowierzania i dozę niedosytu.

Jak zwykle, impreza była udana. I co istotne, w pełni integracyjna. I jak zapewnia szef kamieńskich emerytów i rencistów, na tej imprezie w tym roku oczywiście się nie skończy, bowiem przygotowuje się dla członków Koła wiele ciekawie zapowiadających się wycieczek, wczasów czy choćby krótkich wypadów w ciekawe miejsca, nie tylko w naszym regionie. Taka impreza jak wczorajsze „Powitanie Wiosny”, dodał S. Salanek, to jedna mała namiastka zwiastunów kilkunastu już w niedalekiej przyszłości imprez, o których będzie zapewne głośno i pewnie też będą one jak zwykle, niezapomniane.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *