Kamień Pomorski choć kolorowy i piękny, to w tym wszystkim czegoś mu brakuje

Podobnie jak Międzyzdroje, także i Kamień Pomorski w dużej mierze nabrał kolorowych rumieńców za sprawą licznych nasadzeń, zadrzewień i zakrzewień. Tysiące posadzonych roślin dają dziś efekt, przede wszystkim wizualny i zarazem estetyczny.

Zupełnie dobrze wygląda dla przykładu część ulicy zamkniętej A. Mickiewicza, podobnie jak będący dziś w nowym obliczu, skwer u zbiegu ulic B. Chrobrego i M. Rejtana czy Plac Wolności, z nocnymi podświetleniami.

Wszędzie tam jest teraz dość barwnie, kolorowo, majestatycznie i estetycznie, co wzbudza nie mały podziw gości z poza Kamienia. Mieszkańcy zaś wzdychają i porównują do nasadzeń jakie miały miejsce dwa lata temu.

Obecni włodarze zadali sobie trud wyasygnowania nie małej przecież kwoty na ten cel, i zapewne to się opłaciło. Tyle tylko, że aby w następnych latach tego piękna i trudu po prostu nie zmarnować.

Lecz wracając wstecz dla przykładu dwa lata. Wówczas kamieńską zielenią zajmowała się specjalistyczna i fachowa firma pochodząca znad morza, która ukwiecała i zdaje się w dalszym ciągu ukwieca Międzyzdroje. Wówczas to był strzał w dziesiątkę. Wręcz kwiatowy szał.

Dziś, choć jest w Kamieniu dość kolorowo, jednak brakuje czegoś, brakuje jakby jakiejś niewidzialnej duszy. A i niedopatrzeń też można nieco dostrzec. To tu niedoróbka, to tam zaś przekwitają mlecze, a tam jeszcze nie skoszona trawa. Niby pięknie ale jakoś to szaro i bez duszy.

Wiadomo, pracy jest brud i niektórym jakby trudno nadążyć, ale jak się chce mieć efekt, trzeba zatem zdwoić szyki.

A teraz póki co, mamy w zieleni kamieńskiej to co mamy i starajmy się pospacerować cichszymi ulicami miasta, przysiąść na ławeczce i delektować się przy pięknej, słonecznej pogodzie, którą teraz mamy, pięknem nabytej i wybujałej w całym mieście przyrody.

Natura pomaga nam ludziom jak tylko może. Częstokroć tego nie doceniamy. W naszej zatem gestii jest jej nie poprawiać, i nie daj Bóg, ulepszać na swój zwykle niesprawdzony sposób. Niestety takie przypadki w świecie były i zdarzają się nader często.

W naszym regionalnym światku kolorowa natura w jednych miejscach jest lepsza, w innych nieco mniej. Zapewne w dużej mierze zależy to od zasobności finansowych Gmin.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *