Już się odbył Kamieński Opłatek Wigilijny…

Co prawda, do świąt bożonarodzeniowych pozostało jeszcze kilka dni, to już dziś (czwartek), kamieńscy emeryci, renciści i inwalidzi spotkali się na dorocznym Opłatku Bożonarodzeniowym. Byli też członkowie rejonowych kół z Golczewa, Dziwnowa, Świerzna, Stuchow czy Gostynia i Jatek.
Ponad 150. osób obdarowano tradycyjnym śledziem, krokietami z kapustą z grzybami, czerwonym barszczem czy kapustą, a jakże, zasmażaną oraz smakowitym ciastem.
Dla umilenia świątecznej atmosfery przed emerytami w jasełkowym wydaniu wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. B. Chrobrego oraz schola „Promyczki Duszy Chrystusowej”, przedstawiający dobrze przygotowaną świąteczną – jasełkową inscenizację.
Ks. emeryt Kazimierz, z kamieńskiej parafii, poświęcił opłatki świąteczne, po czym wszyscy ze wszystkimi i sobie nawzajem, składali oczywiste jakże szczre życzenia, gdzie przewijało się przede wszystkim: jak najlepsze zdrowie, pomyślność i pogody ducha.
Wśród zaproszonych gości byli m.in. wice burmistrz Leszek Szefliński oraz wice starosta, Waldemar Dubrwski.
Po posileniu się przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd, gdzie oczywiście przodowała fantastyczna i chyba najbardziej popularna ze wszystkich, ta zatytułowana „Cicha noc”.
Ciepła, braterska i integracyjna atmosfera udzieliła się wszystkim biesiadnikom.
Przewodniczący kamieńskiego koła emeryckiego, Stanisław Salanek, także złożył wszystkim życzenia, i przedstawił po krótce pakiet informacji na najbliższy czas działalności Koła, które to info z zaiteresowniem wysłuchali wszyscy zainteresować emeryci i renciści.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *